МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Место за интересни фотографии, видеа и линкови.
A place for interesting photos, videos and links.
Post Reply
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by Scylla »

Откако ќе се зачлените одете на:

http://galerija.avijacija.com.mk/index.php?/category/1

и притиснeте на Додај фотографија.

Во оваа галерија прифаќаме само македонски летала или летала сликани на македонските аеродроми.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36001
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

ете ја стаив две :D наскоро ке ставам уште
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Post by Scylla »

Немаме којзнае колкав простор на располагање, па затоа мислевме дека е подобро да се концентрираме на домашните аеродроми и воздухоплови...

Значи македонски воздухоплови или странски воздухоплови на македонските аеродроми.

Исто така има безброј галерии каде можат да се видат премногу квалитетни фотографии од воздухоплови од целиот свет...
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by Scylla »

Од денес галеријата ќе биде достапна само за прегледување фотографии но не и аплоадирање. Моментално работиме на проект кој ќе ја интегрира сегашната галерија со форумот што ќе донесе поголема пристапност и едноставност. Затоа е привремено исклучена додека не ја досредиме новата.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
MIKI-basshunter
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 339
Joined: 06 Nov 2007, 20:30
Location: Велес
Contact:

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by MIKI-basshunter »

зошто не можат да се гледаат фотографиите, отварам било која фотографија, и само бело
-"You can do anything, but not everything."
-"No bastard ever won a war by dying for his country. He won it by making the other poor dumb bastard die for his country."
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by Scylla »

Кај мене работи ОК?
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 6139
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by Trpkovski Vladimir »

И кај мене не работи :(
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36001
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by dragan_mig31 »

кај мене исто не работи.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by Scylla »

Ќе ја повлечам комплетно засега и ќе ја средам...ќе потрае малку ама ќе ја имаме за некоја недела.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
Danielbtmk
Падобранец
Падобранец
Posts: 18
Joined: 22 Sep 2009, 00:10
Contact:

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by Danielbtmk »

Scylla wrote:Ќе ја повлечам комплетно засега и ќе ја средам...ќе потрае малку ама ќе ја имаме за некоја недела.
До каде е работата :) ? 3 месеци откако чекаме... тие неколку недели никако да поминат :shock:
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36001
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by dragan_mig31 »

алооо бришете ова спамира некој :D
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
ProMKD
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 718
Joined: 26 Jan 2007, 01:21
Location: Skopje, Makedonija

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by ProMKD »

404 Not Found
кај галеријата!
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3197
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by Skopjeair »

Не е оперативна!
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
PeroBrk
Падобранец
Падобранец
Posts: 1
Joined: 22 Jun 2011, 18:34
Contact:

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by PeroBrk »

галеријата не работи
User avatar
cyber2smile
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 415
Joined: 26 Dec 2008, 10:57
Location: Скопје
Contact:

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by cyber2smile »

Ima nekoj postirano fotografii od polednava vezba na krivolak od nasite letala?
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9727
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by Bobo »

Image


HB-JIZ Turn to Final overhead Lake Ohrid for a Visual Approach towards Ohrid Airport. Many thanks to Hello and the crew for the flights and the superb photo opportunities!
Ready to take photos!
User avatar
cyber2smile
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 415
Joined: 26 Dec 2008, 10:57
Location: Скопје
Contact:

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by cyber2smile »

http://vecer.mk/galerii/kanaderite-vo-vozduh" onclick="window.open(this.href);return false;
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9727
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by Bobo »

Не е Водно ова,али добри кадри
Ready to take photos!
User avatar
Miksi
Едриличар
Едриличар
Posts: 254
Joined: 13 Jul 2007, 08:22
Location: Skopje
Contact:

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Post by Miksi »

Не се ни канадери
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 1 guest