Честит празник - 23 Октомври

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Честит празник - 23 Октомври

Post by kocov »

beowulf wrote:Честит празник. Да живее слободна Македонија.
http://www.youtube.com/watch?v=XLhCHfDGNAA" onclick="window.open(this.href);return false;
Дечки да не знаете каде може да се најде само музиката од клипот на јутуб и да не знаете кој ја има компонирано. Секогаш кога ја слушам се ежам.
Eee со тврдокорните сум растен знајш кон крајот на 80 тите ги даваја и нема кој да те чува па тука е телевизорот, и неверојатно овие серијали имаја влијаније на мене како дете, и овој клип некаде од 6 минута ми остава многу голем впечаток на тоа како турската тиранија веке почнува да пропајга оти само ТМОРО подоцна вморо беше онаа на што можеја лугето обичните луге да најдат некој заштита некој поткрепа . И за на крај сите да имате три деца така рече Груевич :D :D :D

СЛОБОДА ИЛИ СМРТ,,,,, ОТИ САМО ТОА НИ ОСТАНА - ЈОРДАН ПИПЕРКАТА

https://www.youtube.com/watch?v=M-UocYf ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Честит празник - 23 Октомври

Post by kocov »

https://www.youtube.com/watch?v=9T5Sf-y ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
Flug
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 518
Joined: 19 May 2007, 17:42

Re: Честит празник - 23 Октомври

Post by Flug »

beowulf wrote:Честит празник. Да живее слободна Македонија.
http://www.youtube.com/watch?v=XLhCHfDGNAA" onclick="window.open(this.href);return false;
Дечки да не знаете каде може да се најде само музиката од клипот на јутуб и да не знаете кој ја има компонирано. Секогаш кога ја слушам се ежам.

Ако не можеш да ја најдеш, симни си YouTube Downloader и одбери ја опцијата да се симне само музиката од клипот. Ама еве гледам дека другите членови ти кажале точно од кого е композицијата.
User avatar
beowulf
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1719
Joined: 12 Jul 2009, 23:14
Contact:

Re: Честит празник - 23 Октомври

Post by beowulf »

Iko, desert fox, фlug фала дечки тоа го барав. Одма рингтон оди траката. :D
I would rather die on my feet than to live on my knees.
User avatar
beowulf
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1719
Joined: 12 Jul 2009, 23:14
Contact:

Re: Честит празник - 23 Октомври

Post by beowulf »

kocov wrote:И за на крај сите да имате три деца така рече Груевич :D :D :D
Абе убо тој шо вика сите да имаат по три деца ама проблемот е што никој од нас не сака да се мажи/жени пред 30 години. После на сите гледањето второ- трето дете им е тешко....е тешко е, а што да кажат дедо ми и баба ми со 10 комада. :mrgreen:
I would rather die on my feet than to live on my knees.
User avatar
Flug
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 518
Joined: 19 May 2007, 17:42

Re: Честит празник - 23 Октомври

Post by Flug »

beowulf wrote:
kocov wrote:И за на крај сите да имате три деца така рече Груевич :D :D :D
Абе убо тој шо вика сите да имаат по три деца ама проблемот е што никој од нас не сака да се мажи/жени пред 30 години. После на сите гледањето второ- трето дете им е тешко....е тешко е, а што да кажат дедо ми и баба ми со 10 комада. :mrgreen:
Абре најубо е да се ожениме ние машките побрзо, не да акаш ко плејбој по кафичи и да ти помини времето така, па да гледаш деца до 65 години. Помлад, поубаво. Јас стварно не разбирам зошто после 30 години. Ем постар, ем помалку време ти останува да одгледуваш деца. Што ако се ожениш пред 27-28? Поубаво е. Ќе имаш повеќе време и повеќе пари за да им помогнеш на децата. Што ако ти се погоди син мрза па да се влечи на електро 8-9 години? И сега ти имаш таков син кој си го направил на 35 години, што значи тој ќе биде 27 годишен кога ќе дипломира на ЕТФ а ти ќе бидеш 62 годишен. После дипломирање ќе помине време можда дури да најде работа, па кај сака да работи, па ако имаш приватен бизнис нема да имаш многу време да го чекаш да експериментира за да се пронајде каде е, па ќе се искомплицира се`...
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Честит празник - 23 Октомври

Post by kocov »

Kako sto vikata se e kompromis toe e to
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
Црн барон
Командир на Т-72
Командир на Т-72
Posts: 1042
Joined: 04 Jul 2009, 13:31
Location: Струмица, МАКЕДОНИЈА
Contact:

Re: Честит празник - 23 Октомври

Post by Црн барон »

120 години од основањето на ВМРО и од почетокот на организираната револуционерна борба за слобода и државност.
Честит Ден на македонската револуционерна борба.
Image
[img]http://i34.tinypic.com/2q38al5.jpg[/img]
''Доколку се пробијат тенковите, по нив доаѓа и победата!'' Хајнц Гудеријан
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: Честит празник - 23 Октомври

Post by Зоран »

За многу години.
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Честит празник - 23 Октомври

Post by kocov »

честит да е денот на македонската борба, иако како организација ги јаде македонската братоубиствена војна сепак издржа во намерите и ја одржуваја во живот идејата да се направи независна македонска држава било во федерација било самостојни , и на крајот успеја оти паматам едни зборови на еден македонски револуцонер од крајот на 19 век и почеток на 20 век кој бега во америка и во 1924 г му испрајка пари на свој внук каде му вели иако не успејавме да ја ослободиме Македонија земи ги парите и вложи ги во нешто корисно направи електрична централа барем битола имаа еден куп реки, оти ако не успејавема да ја ослободиме Македонија тогаш да ја направиме развијена и богата како Америка и тогаш самото од себе ке не ослободи. И затоа токму тоа сега се бара од македонската борба да се развијеме технолошки и да покажиме дека вредиме дека не сме само оние кој знаат само да печат пиперки и да прават ајвар, дека можиме и многу повеке .
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: Честит празник - 23 Октомври

Post by AlexGreat »

Да живее ВМРО! Слобода или смрт!
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 45827
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Честит празник - 23 Октомври

Post by Iko »

Chestit praznik i za mnogu godini...tie chetiri sveti bukvi vo Makedonskata nacionalna istorija - se neshto od najbleskavite nashi dostignuvanja! :bravo:

Tokmu zaradi istoto - so zakon bi zabranil nivna zloupotreba vo politichki marketing...:evil:
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: Честит празник - 23 Октомври

Post by Зоран »

Iko wrote:Chestit praznik i za mnogu godini...tie chetiri sveti bukvi vo Makedonskata nacionalna istorija - se neshto od najbleskavite nashi dostignuvanja! :bravo:

Tokmu zaradi istoto - so zakon bi zabranil nivna zloupotreba vo politichki marketing...:evil:
Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9688
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Честит празник - 23 Октомври

Post by Bobo »

srekjno
Ready to take photos!
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests