Спорт - МАФ обложувалница

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
User avatar
James
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 10253
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

https://m.mkd.mk/sport/kosharka/pochina ... a-ivkovikj

Se odjavi i Ivkovikj, nek pociva vo mir.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13735
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

James wrote: 16 Sep 2021, 10:08 https://m.mkd.mk/sport/kosharka/pochina ... a-ivkovikj

Se odjavi i Ivkovikj, nek pociva vo mir.
Да прочитав ова сабјлево, одличен тренер беше нек му е лесна земја
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 42440
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Iko »

Ooo shteta...neka pochiva vo mir i neka mu e lesna zemja...
User avatar
James
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 10253
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

https://m.mkd.mk/sport/fudbal/popovich- ... e-momci-da

Zamisljamo Popovicu, zamisljamo....
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 42440
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Iko »

Nole vecherva stana '37-ca...kako trgnal, nishto chudno da stane i "Berkut"...:twisted:

Image
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30748
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by alvarhanso »

https://www.gol.mk/fudbal/makedonija-ja ... ski-barazh
https://off.net.mk/offside/fudbal/maked ... v-ermenija

Тууууу, па вака Азериве не ги тепаа мајку му.
User avatar
James
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 10253
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

Ale ale :)
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30748
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by alvarhanso »

Браос! :bravo:
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13735
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

условиве да се пробие земја на светсково 2022 а да е од Европа се малтене само првенство за себе, првите од групите одат али за вторите со бараживе сега има да биде играње ко финале :)

Честитки за нашите, ја сум кажал за Милевски дека е класа тренер ама све нешто кај нас стратези се сите за на клупа па не чинел па појма немал, а он всушност беше прв селектор иако тогаш на У21 кој успеа во независна Македонија да избори пласман на едно големо натпреварување во тој случај на Еврото во Полска, со Шкотска игравме тогаш на Градски картата ја имам уште, таа екипа од тогаш е основа на оваа екипа денес, чоекот за наши услови е врвен стручњак и му посакувам на него и на екипата врвни резултати
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4547
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by filipv »

Знам дека сега фудбал е фазонот, но каква ф1 трка во Бразил имаше вчера - мајко моја!

Седумкратниот светски шампион покажа зашто е седумкратен светски шампион.

Заради откриена неправилност на задното крило, му беше одземена стартната позиција на квалификациите. Дополнително, доби и пет места грид-пеналти (оди дополнителни 5 места назад) заради замена на моторот. Спринт трката ја почна последен, за 20 круга успеа да претекне 15 (петнаесет) возачи и се квалификуваше петти. Минус пет места = трката ја почна десетти. И на крај сепак победи. Тоа значи дека СИТЕ конкуренти ги претекна или еднаш, или по два пати. Masterclass. Вакво „праќање по цигари“ до сега не сум видел - а гледам ф1 уште од дете.

Инаку, ова е една од најинтересните сезони во последнава деценија и јаче. Три трки пред крај, уште не се знае кој ќе биде возач-шампион, ниту кој ќе биде тим-шампион. Ако некој правел пауза од гледање ф1 после смртта на Сена, му ги препорачувам последните 3 трки сезонава. Сигурно ќе бидат возбудливи.

https://www.youtube.com/watch?v=jPGnz-_G-Go
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 42440
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Iko »

Ajd' bash kje pogledam...
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 42440
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Iko »

https://www.rts.rs/page/stories/sr/stor ... -kina.html

Ne znam zoshto se filmaat deka nekoj mozhda i kje gi pokaneshe?!? :lol:
User avatar
James
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 10253
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

Sin mu na Joss the boss e svetski sampion.interesna trka
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4547
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by filipv »

James wrote: 12 Dec 2021, 16:27 Sin mu na Joss the boss e svetski sampion.interesna trka
Image
User avatar
James
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 10253
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

Ne se valjda tolku supaci, pa Hamilton mu presece kroz treva da se vrati prv bez kazna. Zimi pendrekov
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 42440
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Iko »

All is fair in kinky sex and rude F-1... :twisted:
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30748
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by alvarhanso »

Stewards dismiss Mercedes’ Abu Dhabi Grand Prix protests, as team lodge intention to appeal
https://www.formula1.com/en/latest/arti ... Jggoz.html
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4547
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by filipv »

се испоштуваа на крај

Image

реално, оваа сезона беше толку воедначена, што кој и да победеше на крај ќе беше 100% заслужено
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot] and 16 guests