Честит Илинден

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: Честит Илинден

Post by Зоран »

Image
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13627
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by karamba »

Знам дека имаше негде тема... :)

Честит Празник колеги МАФ-ијаши!

Пред годиништа еднаш 1903, и повторно 1944, некои баш Јунаци кренале глава и удриле по непријателот, имале зошто, ги терало од внатре силен порив и мотив па се бореле, и едните и другите покасно, вака или така со помош или не, земале и направиле потег и мрднале од мртва точка, алал да им е на Јунаците останува наша должност барем да ги споменеме овие денови

Слава им и Фала им. За денес и денешнината многу многу нема за што да се пофалиме нажалост.

П.С. За Свети Илија Громовникот ич не коментирам дур не си даде прописно еден астал едно старо магаре кое му е денес Именден

Живели Јунаци
Да Живее Република Македонија
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8403
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by James »

Za mnogu godini.
User avatar
Столе Маф
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3905
Joined: 12 Jun 2011, 16:03
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by Столе Маф »

Честит празник .
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41789
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by Iko »

Chestit praznik...zaludna zhrtva...lesno za astal koga kje dojdam...
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13627
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by karamba »

Iko wrote:Chestit praznik...zaludna zhrtva...lesno za astal koga kje dojdam...
Te cekame druze. Ostaj ti astalot toa e samo mamka da dojdes :D
Srekno ime da si ziv i zdrav :)
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41789
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by Iko »

Fala bace ali mene me znaesh...ne slavam jas vakvi raboti...jas sum komunist...more i Staljinist...
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13627
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by karamba »

Za mnogu godini denov junaci!!!
Da zivee Makedonija i Makedonskiot narod.

Batko Iko tebe uste ednas srekno ime i uste dolgo da se citame i gledame
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8403
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by James »

Cel den se mislam na kogo cestitavme, kakov konj.

Znam deka ne slavis drugar Iko, ali vecno ime.
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41789
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by Iko »

Fala dechki - da ste zhivi i zdravi!
User avatar
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 6318
Joined: 02 Jul 2014, 19:44
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by Zoran MAF »

A честит 11 Октомври
денот кога ја одббрале неашите предци вистинската страна.!
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13627
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by karamba »

Честит празник јунаци, да живее Македонија, се надевам искрено дека ќе дојдат подобри времиња.

На Ико нашиот ценет, долгогодишен и еден од најстарите членови овде му честитам име, да си слави уште многу години

Живели дечки!
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8403
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by James »

Za mnogu godini, vecno ime drugar Iko!
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by alvarhanso »

James wrote: 02 Aug 2021, 13:21 Za mnogu godini, vecno ime drugar Iko!
X2 !!!
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41789
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by Iko »

Fala dechki - da ste mi zhivi i zdravi!
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 9593
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by AlexGreat »

Čestito ime druže, da ti e večno!
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41789
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by Iko »

Fala puno na site!
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41789
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by Iko »

Koga denešnite mediumi bi izvestuvale za 1903-ta:

Image
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8403
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by James »

:bravo: Hahahaha
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests