Среќен Роденден

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13627
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by karamba »

Ико среќен нека е роденденот магаре старо, овој можда не ама наредниот јубилеен има да дадеш еден астал па мајка јана нека е :wink:

жив здрав и само убајни да те пратат
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Среќен Роденден

Post by kocov »

Среќен Роденден Ико и се најдобро
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41788
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by Iko »

Zoshto nekje da mi uploadira fajl?
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by alvarhanso »

Takov e algoritamot, na rodenden ne mozes da apludiras.

Srekjen! :)
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41788
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by Iko »

Fala baki, ti prativ poruka - zirni...

http://www.youtube.com/watch?v=MGYKbsqVEbA" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Столе Маф
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3905
Joined: 12 Jun 2011, 16:03
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by Столе Маф »

Среќен роденден Ико .
https://www.youtube.com/watch?v=X2iJVO9oRMs" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1898
Joined: 13 Apr 2011, 19:17
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by Вељо »

Iko sreken rodenden drugar ziv,zdrav,srekjen da terash minimum do shesnaesta generacija na borbeni avioni :D
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by alvarhanso »

Ili do noviot turski lovec... mislam kje dozivee 100-ka. :D
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 6318
Joined: 02 Jul 2014, 19:44
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by Zoran MAF »

alvarhanso wrote:Ili do noviot turski lovec... mislam kje dozivee 100-ka. :D
Ko Ruski AESA II gen
ke stane Highlander
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
User avatar
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1898
Joined: 13 Apr 2011, 19:17
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by Вељо »

Alvar ne bi se oslanjal na Seldzucite koga se raboti za nash Iko so gi znam da ne napravat nekoja ujdurma so Rus ili Kitaec :)
User avatar
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1898
Joined: 13 Apr 2011, 19:17
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by Вељо »

Zoran MAF wrote:
Zoran MAF wrote:
James wrote:Ako e ova na forumov tacno dole, sreken rodenden druze Iko ziv zdrav i da ti stoi prav, da ti daat dve koleski.
И годинава избегавај Градски иди по плажи .
срекен весел.
Те поздрави момево ИКО

https://youtu.be/1Y_mBVmWwL0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zoki koja e ovaa :?: Vaka odzadi super izgleda :lol:
User avatar
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by Canemakedonski »

Ајде Ико, среќен и од мене:

http://www.youtube.com/watch?v=6t1vaF50Ks0" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13627
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by karamba »

Iko wrote:Fala baki, ti prativ poruka - zirni...

http://www.youtube.com/watch?v=MGYKbsqVEbA" onclick="window.open(this.href);return false;
хахааа добар поздравот за МАФ Ико, секоја чест :bravo:

Иди на тоа пазарот на Ла Рамбла да ти исецкаат некој 300-400 грама пршута земи некое винце бело за шприцер али камен ладен да го праиш и тоа летен поише на кисела да го тераш, иди доле према плажа или на рамбла фати некоја сенка под тоа дрвата, глеај туристки и свиркај си 8)
User avatar
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 6318
Joined: 02 Jul 2014, 19:44
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by Zoran MAF »

@ Trpe Tetovo


Ziv Zdrav sreken Vesel. :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
User avatar
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by Canemakedonski »

Честит роденден и од мене Владо :bravo: :bravo: :bravo:
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by alvarhanso »

Среќен роденден Владо!
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41788
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by Iko »

Srekjen Rodenden Vlado! Se naj-naj! Do 101-na i nazad!
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8402
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by James »

Sreken neka e.
User avatar
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 6318
Joined: 02 Jul 2014, 19:44
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by Zoran MAF »

Skopski vozduh
5 godini , ako da se mnozhat . :bravo:
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41788
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Среќен Роденден

Post by Iko »

Srekjen Rodenden Aleks! Zhiv, zdrav, srekjen, sakan, uspeshen! Do 101-na i nazad dragi Druzhe!
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] and 5 guests