Камиони

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Камиони

Post by alvarhanso »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

“Kako je kod vas u Švedskoj? Hladno, jel' da? Al' standard jebiga!”
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13627
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Камиони

Post by karamba »

Нејќе Сканија братот швед?

Леле колку се скапи овие машини малеее
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8402
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Камиони

Post by James »

Vaka ko kje vidam vozen park so parkirani voeni masini, kamioni pa pa, da mu se digne na coek, pritisokot.
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Камиони

Post by alvarhanso »

karamba wrote:Нејќе Сканија братот швед?
Купува шведо и Scania и Volvo, па еве да прошара и со MAN. Мада, слушам кубурат со пари за гуми. :)


Image

Image

Image

Image

Image

Image

karamba wrote:Леле колку се скапи овие машини малеее

Са паре друже Карамба?
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Камиони

Post by alvarhanso »

James wrote:Vaka ko kje vidam vozen park so parkirani voeni masini, kamioni pa pa, da mu se digne na coek, pritisokot.

Еве и браќа данци испазариле у Scania...


Image

Image


Volvo FMX, мислам дека се естонски со PR шведски таблици...


Image

Image

Image

Image

Image
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8402
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Камиони

Post by James »

Image
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Камиони

Post by alvarhanso »

:lol:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13627
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Камиони

Post by karamba »

alvarhanso wrote:Са паре друже Карамба?
Bace ne mozam so sigurnost da kazam ipak voena izvedba se, sigurno se i na nekoi pozicii pojacani dopolnitelno plus i dopolnitelna oprema imaat a i razlicni verzii se ali nad 200K € se garant
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Камиони

Post by alvarhanso »

100% се северно од €200K комад.


Мада, ќе видам кој последен ќе се смее кога ќе ни стигне цел еден BMC влекач од Турција до година.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
Столе Маф
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3905
Joined: 12 Jun 2011, 16:03
Contact:

Re: Камиони

Post by Столе Маф »

Само еден ли ќе довлечкаат ? Товарен со некоја машина или празен ?
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Камиони

Post by alvarhanso »

Па, се шушка дека ќе дојде натоварен со 100 комада од овие...


Image
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8402
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Камиони

Post by James »

alvarhanso wrote:100% се северно од €200K комад.


Мада, ќе видам кој последен ќе се смее кога ќе ни стигне цел еден BMC влекач од Турција до година.
Da be stvarno, ja mislev 10 komada ono 1.


Ps mada ona MAN-ovie na brakjata Australijanci uste mi se u glava. Perverzii prava battle masina
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8402
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Камиони

Post by James »

https://mobile.twitter.com/africaken1/s ... 6533530635" onclick="window.open(this.href);return false;

Malo konkurencija na Kamaz :)
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Камиони

Post by alvarhanso »

Почна Дакар релито, Еуроспорт њама.... damn it! :evil:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Камиони

Post by alvarhanso »

Судар на Камаз со хеликоптер... ете и тоа бидна во иста реченица. :)


http://www.youtube.com/watch?v=QJR8Do7D8pM" onclick="window.open(this.href);return false;


P.S. Првите 3 позиции на реливо ги зема Камаз.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8402
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Камиони

Post by James »

Nepirkosnoveni se na Dakar.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13627
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Камиони

Post by karamba »

http://www.youtube.com/watch?v=3NSY57hck9s" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Камиони

Post by alvarhanso »

1 до 2 литра на 1km... хи хи хи... :)
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8402
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Камиони

Post by James »

Azdaja
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8402
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Камиони

Post by James »

https://autorepublika.com/2021/01/21/iv ... u-kamiona/" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests