"Don't Stop Me Now..."

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
brynner

"Don't Stop Me Now..."

Post by brynner »

Да, да. АВТОМОБИЛИ 8)

http://www.youtube.com/watch?v=GSADxMocaHs" onclick="window.open(this.href);return false;Кој е за крукче? ;)


Три вечни бисери:

http://www.youtube.com/watch?v=DIaK8q5HT7k" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=vbsyEI78m5s" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=y_ANpajbyvk" onclick="window.open(this.href);return false;


... + две нови:

http://www.youtube.com/watch?v=cpi2IAec9Ho&hd=1" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=T8XmdQjJ7BM&hd=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by Bobo »

http://www.youtube.com/watch?v=R55e-uHQna0" onclick="window.open(this.href);return false;

Моја кола број 1,а истовремено и Реклама број 1
User avatar
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by Canemakedonski »

За љубители на олдтајмери:

http://www.youtube.com/watch?v=PecJh0_m ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=YWMF3ACw ... 33F15F1DF9" onclick="window.open(this.href);return false;

Ах и да го оставиме Поршето 356 да кажи нешто за себе:

http://www.youtube.com/watch?v=BaIpYKExZwE" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30748
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by alvarhanso »

http://www.youtube.com/watch?v=O0oFGvIiM84" onclick="window.open(this.href);return false;

Опасно добро "аутце". :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=HPh90yNX-mY" onclick="window.open(this.href);return false;

Добра финта... т'ки гуми, кој би рекол. :D
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30748
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by alvarhanso »

Новото ауто на FIAT кое ќе се склопува во Крагуевац.

http://www.youtube.com/watch?v=K1b7w4ULVjU" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30748
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by alvarhanso »

Да, да.. 100% :D

http://www.youtube.com/watch?v=B8-YtPGdiOM" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30748
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by alvarhanso »

Откачена интерактивна реклама на Peugeot. Крш се. :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=1KduwP0wv2w" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Откако ќе ја изгледате, кликнете и на "NO" опциите. :)
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30748
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by alvarhanso »

И уште една, лансирана завчера но со истиот "штих".

http://www.youtube.com/watch?v=PbbP-UFh ... ure=relmfu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13735
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by karamba »

За-кон рекламчиња Алвар, а богами и убаво го изделкале пежовчево.
User avatar
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by Canemakedonski »

Сосема во согласност со насловот на темава:

Image
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by kocov »

Еве ја мојата кола што ја сакам, едноставен и функцонален дизaин со душа од 30 тите Citroën Traction Avant


Image
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30748
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by alvarhanso »

Canemakedonski wrote:Сосема во согласност со насловот на темава:

Image
А богами и ова. :D

http://www.youtube.com/watch?v=98gDzvjRJhs" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by Canemakedonski »

alvarhanso wrote:
Canemakedonski wrote:Сосема во согласност со насловот на темава:

Image
А богами и ова. :D

http://www.youtube.com/watch?v=98gDzvjRJhs" onclick="window.open(this.href);return false;
Во врска со спотов, не знам од каде ми дојде една песна, Тhis is a self preservation society :?
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by IgorMKD »

Image

Image

Image
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30748
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by alvarhanso »

IgorMKD wrote:Image
Преубаво ауто, победник на Pebble Beach Concours d'Elegance во 2006-та. Daimler Double-Six Corsica Drophead Coupe од 1931-ва. :bravo:
User avatar
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by Canemakedonski »

IgorMKD wrote:Image
Ова се признава само ако е темно зелен модел од 1968 и ако го вози Стив Мек Квин.
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30748
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by alvarhanso »

Ауууу... грешиш брат, ова ти е егзотика. Mustang Fastback од 1965-та. 5000 кубика, 420 кс при 6700 rpm. :twisted:

Еден ваков (fastback), но темно син... стоеше паркиран кај мене во маало можеби 2-3 години (крај на 80-ти), се додека не го раскомадаа апашиве.
Кој ретровизор, кој раткапни, кој ознаките... штета, прекрасна машина. А никад не разбрав како се најде таму и кој беше сопственикот. :?
User avatar
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by Canemakedonski »

Не, мислев за овој Мустанг со В 8 мотор од 6400 кубици, виден
овде.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13735
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by karamba »

Аууч Мустангов црн, килинг ми софтли, машина и пол :bravo:
brynner

Re: "Don't Stop Me Now..."

Post by brynner »

karamba wrote:Аууч Мустангов црн, килинг ми софтли, машина и пол :bravo:
Еве уште една:

1971 Dodge Challenger
Image
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot] and 14 guests