Србија Косово престрелка

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Србија Косово престрелка

Post by MaKoM »

Синоќа во воружен судир со припадници на српската жандармерија ранети се најмалку шест косовски Албанци на границата меѓу Србија и Косово.

Група Албанци кои минале од Косово за нелегално сечење шума нападнале патрола на жандармеријата во реонот на куршумлиското село Боровац со автоматско оружје.

Престрелката што траела половина час а припадниците на жандармеријата ја блокирале границата со Косово во тој реон.

Според полицијата во Косово во синоќешната престрелка на границата меѓу Србија и Косово повредени се шест косовски Албанци.

Скај МК.
...shoveling shits up the hill...
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35634
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Србија Косово престрелка

Post by dragan_mig31 »

Дрвокрадци треба да се сотрат у било кој регион на планетава.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: Србија Косово престрелка

Post by apo_bullseye »

dragan_mig31 wrote:Дрвокрадци треба да се сотрат у било кој регион на планетава.
И тоа посебно дрвокрадци со калашњикови. :x
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Србија Косово престрелка

Post by kocov »

Eве во Битола на нацоналниот парк Пелистер директор е Албанец и цела шума е исечена околу селата острец и кишава, и никој ништо не му можи
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 45825
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Србија Косово престрелка

Post by Iko »

Viknete Srpska Zhandarmerija drag moj Kocho...:lol:
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Србија Косово престрелка

Post by kocov »

Iko wrote:Viknete Srpska Zhandarmerija drag moj Kocho...:lol:
:D :D гледно и нашата полиција ке ги среди ама проблемот е мегу коалициски односи, ама ја претерват со сечата овие албанците на пример во албанија од толку што сечат не плански затоа му се појавува ерозија на земијштето
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 45825
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Србија Косово престрелка

Post by Iko »

Ma znam bre druzhe...se zezam samo...:wink:
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Србија Косово престрелка

Post by kocov »

тое е не само што ја исекоја шумата тука и мечка не оставија во шумата ги ловат иако е забрането да се лоша мечки особено ги ловат кога имаат мали мечиња со цел да ми ги земат тие мечињата и да ги продават преку граница во Грција или Албанија многу пакос направија на Пелистер, ама зато си го добија во прешево не секаде да се прават газди на све што му го гледа око да се однесуват така, е зато ке гинат ке се најди некој ке му тргни пиштолот
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
beowulf
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1719
Joined: 12 Jul 2009, 23:14
Contact:

Re: Србија Косово престрелка

Post by beowulf »

kocov wrote:тое е не само што ја исекоја шумата тука и мечка не оставија во шумата ги ловат иако е забрането да се лоша мечки особено ги ловат кога имаат мали мечиња со цел да ми ги земат тие мечињата и да ги продават преку граница во Грција или Албанија многу пакос направија на Пелистер, ама зато си го добија во прешево не секаде да се прават газди на све што му го гледа око да се однесуват така, е зато ке гинат ке се најди некој ке му тргни пиштолот
Кочов, ѓомити моментално во националниот парк Пелистер имало 20тина мечки, а според големната на планината требало да има само 5 мечки. Ова малце ми е сумливо. :roll:
Сигурно се сеќаваш на веста од пред година дена за мечката во Добрушево. На телевизија имаше излезено и Саздано(секретарот на ЛД Сокол) и рече дека на Пелистер мечките биле толку намножени што почнале да шетаат и по полето. :?: На ова видео тој дел кај што го интервјуираат е сечен.
http://www.youtube.com/watch?v=IauqrzJtaeA" onclick="window.open(this.href);return false;
Моментот некаде од 00:42 со бабата..... - "То не беше мечка велам, како фичо." :lol:
I would rather die on my feet than to live on my knees.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14217
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Србија Косово престрелка

Post by karamba »

Ај бабата ејј, ме изнасмеа од сабајле :bravo: :lol:
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Србија Косово престрелка

Post by kocov »

beowulf wrote:
kocov wrote:тое е не само што ја исекоја шумата тука и мечка не оставија во шумата ги ловат иако е забрането да се лоша мечки особено ги ловат кога имаат мали мечиња со цел да ми ги земат тие мечињата и да ги продават преку граница во Грција или Албанија многу пакос направија на Пелистер, ама зато си го добија во прешево не секаде да се прават газди на све што му го гледа око да се однесуват така, е зато ке гинат ке се најди некој ке му тргни пиштолот
Кочов, ѓомити моментално во националниот парк Пелистер имало 20тина мечки, а според големната на планината требало да има само 5 мечки. Ова малце ми е сумливо. :roll:
Сигурно се сеќаваш на веста од пред година дена за мечката во Добрушево. На телевизија имаше излезено и Саздано(секретарот на ЛД Сокол) и рече дека на Пелистер мечките биле толку намножени што почнале да шетаат и по полето. :?: На ова видео тој дел кај што го интервјуираат е сечен.



Можи да ги имам и во полето таму имаа храна во планина шо ке јади нема стока вака во полето имаа многу повеке храна но можи и да ги нема сепак е голема да се крије, иако лисици во Пелагонија има многу занив барем знам
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Србија Косово престрелка

Post by kocov »

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 0e5z41mYA8" onclick="window.open(this.href);return false;
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 17 guests