2020-та...'бем га!

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8402
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by James »

https://smart.sdk.mk/vesti/japonski-nau ... ni-godini/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ko da nemat druga rabota be.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13627
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by karamba »

James wrote:https://smart.sdk.mk/vesti/japonski-nau ... ni-godini/

Ko da nemat druga rabota be.
Mater im nenormalna kaj diraat be bash lava dok spava, nek zemat da smandrljaat nekoja vakcina za koronava a ne da igraat tashak so ovie raboti
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41788
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by Iko »

Image
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13627
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by karamba »

:lol: :lol: Ико ќе тибам пиперот еј, немој со оваа тема еј :lol: :lol:
User avatar
Makedon
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1387
Joined: 11 Jan 2011, 20:42
Location: Skopje, Macedonia
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by Makedon »

Уште не заврши ли ф.акинг годинава, по втор пат објавувам.

Си замина и сер Шон Конери :(
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by alvarhanso »

Да се надеваме дека ќе заврши со барем некаква позитивна вест.

https://vijesti.hrt.hr/671971/ramadan-z ... -do-bozica" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.youtube.com/watch?v=fSethM0fk-U" onclick="window.open(this.href);return false;
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by alvarhanso »

https://www.bloomberg.com/news/articles ... arge-study" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.bbc.com/news/health-54873105" onclick="window.open(this.href);return false;

C'mooooooonnnnnn.....
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4352
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by filipv »

Пред пролет 2021 не би ја очекувал во локалните амбуланти. Ако стигне до летото масовно на цело село - треба да частиме.

Како што објаснува ова поучно видео, кога треба да пелцуваш милијарди луѓе – самото измислување, тестирање и штанцање на вакцината е, всушност, најлесниот дел од работата.

http://www.youtube.com/watch?v=byW1GExQB84" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8402
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by James »

Problemot e so ne sum siguren deka vakcinava kje resi nesto na nacinot na koj svetov ocekuva deka kje resi. Mnogu podlabok e problemot so virusov od magicna vakcina ili lek. Problemot e sto svetot i covestvoto MASOVNO potfrlija, od sekoj mozen aspekt.
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8402
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by James »

https://mobile-reuters-com.cdn.ampproje ... SKBN27Z35D" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by alvarhanso »

Едно вакво поголемо и да заврши годинава со bang!

https://www.dailymail.co.uk/sciencetech ... ay-13.html" onclick="window.open(this.href);return false;
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4352
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by filipv »

ова ќе изгорело во атмосферата. Оној во Челјабинск од пред неколку години што искрши џамови беше 2 до 4 пати поголем метеорит.
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8402
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by James »

Ja se plasam deka 2021 uopste nema da bide zabavna.
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by alvarhanso »

Image
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8402
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by James »

https://plusinfo.mk/mepso-za-prekinot-n ... e-rabotea/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kroce kroce pukame po site shavovi.
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by alvarhanso »

Мамата да им ја ****, прееска еден саат работа ми пропадна ради тоа куршлусот. Ќе забораиш да напраиш Ctrl+S и оде све јабана.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8402
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by James »

Kje tepame nie drugar Alvar nervozi za nekoe platice, a u megjuvreme nevestava

https://www.slobodenpecat.mk/foto-popop ... na-tiktok/" onclick="window.open(this.href);return false;

Daj be drugar Karamba ili Bobo, kje nabavam kjebapi pivo so treba tamo, proverete u toa settings mettings, naprajte mi film oti iam sledbenici so jadam govna na forumov, da ofarbam kosa so prameni nesto a u

PS 6k postovi, baagi bobonki sum dzvakal be...
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by alvarhanso »

https://www.facebook.com/AnthonyHopkins ... 5763130433" onclick="window.open(this.href);return false;

И Ханибал попушти упм. :D
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41788
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by Iko »

Vchera go gledav...:lol:
User avatar
Makedon
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1387
Joined: 11 Jan 2011, 20:42
Location: Skopje, Macedonia
Contact:

Re: 2020-та...'бем га!

Post by Makedon »

Се одјави и Марадона, па што годините беше бре проклетијо. :(
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests