National Geographic

Место за интересни фотографии, видеа и линкови.
A place for interesting photos, videos and links.
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Post by Scylla »

Falcon, ги аплоадирав сите делови од документарецот, на претходната страна се, кажи ми дали се во ред.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Post by MaKoM »

dragan_mig31 wrote:за оние кои сакаат воена авијација предлагам да идат на јутуб или да симнат торенти за HISTORY CHANEL-dogfights,една од најдобрите документарни серијали за воена авијација.....
Браво бе , мислев дека никој друг не го интересира тоа ...Јас праев муабет со БОРГ ако може да најде некоја од ти е емисиии пошто тој е позади барата.ама ги има на Ју Туб ама не сите , ми фалат уште 2 ипол серии за да ги имам сите ....
...shoveling shits up the hill...
User avatar
Falcon
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 826
Joined: 06 Mar 2008, 19:59
Location: Macedonia
Contact:

Post by Falcon »

Scylla wrote:Falcon, ги аплоадирав сите делови од документарецот, на претходната страна се, кажи ми дали се во ред.
Scylla, ти благодарам многу! Алал нека ти е!
Да знаеш, ми заврши голема работа!
:bravo:
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Post by Scylla »

Falcon wrote:
Scylla wrote:Falcon, ги аплоадирав сите делови од документарецот, на претходната страна се, кажи ми дали се во ред.
Scylla, ти благодарам многу! Алал нека ти е!
Да знаеш, ми заврши голема работа!
:bravo:
Баш ми е мило што ти помогнав. Повели и друг пат.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Post by AlexGreat »

MaKoM wrote:
dragan_mig31 wrote:за оние кои сакаат воена авијација предлагам да идат на јутуб или да симнат торенти за HISTORY CHANEL-dogfights,една од најдобрите документарни серијали за воена авијација.....
Браво бе , мислев дека никој друг не го интересира тоа ...Јас праев муабет со БОРГ ако може да најде некоја од ти е емисиии пошто тој е позади барата.ама ги има на Ју Туб ама не сите , ми фалат уште 2 ипол серии за да ги имам сите ....
МаКоМ дали го имаш обарањето на Аризанов и Радосављевиќ?
Односно дали имаш од СРЈ некои?
Ај молим те ако имаш бидејќи се убив од барање.
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36001
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

AlexGreat wrote:
MaKoM wrote:
dragan_mig31 wrote:за оние кои сакаат воена авијација предлагам да идат на јутуб или да симнат торенти за HISTORY CHANEL-dogfights,една од најдобрите документарни серијали за воена авијација.....
Браво бе , мислев дека никој друг не го интересира тоа ...Јас праев муабет со БОРГ ако може да најде некоја од ти е емисиии пошто тој е позади барата.ама ги има на Ју Туб ама не сите , ми фалат уште 2 ипол серии за да ги имам сите ....
МаКоМ дали го имаш обарањето на Аризанов и Радосављевиќ?
Односно дали имаш од СРЈ некои?
Ај молим те ако имаш бидејќи се убив од барање.
торенти дечко,торенти.потражи малце.иначе тоа обарање е нереално претсавено.ти препорачувам да ги симнеш српските емисии по повод 10 години од бомбардирањето...
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Post by AlexGreat »

Ги имам симнато но сакам да го видам баш ова...Аризанов рече дека го имале отприлика добро претставено тоа...и кај да барам по торенти...едноставно неможам да го најдам..го барав.
Ако знаеш нешто помагај..
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Post by AlexGreat »

П.С Зашто неможам да симнувам од рапид? ми пишува дека моментално неможе да се симнува..втф?
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36001
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

AlexGreat wrote:П.С Зашто неможам да симнувам од рапид? ми пишува дека моментално неможе да се симнува..втф?
зашто немаш премиум акаунт па така мораш да чекаш меѓу даунлоади.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Post by AlexGreat »

А коа ке симнувам со премиум акаунт ке оди многу побрзо без разлика на тоа каква е конекцијата?
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36001
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

AlexGreat wrote:А коа ке симнувам со премиум акаунт ке оди многу побрзо без разлика на тоа каква е конекцијата?
па не али нема да бидеш ограничен на еден даунлоад у 25 минути или така нешто.ја на пример имам теоретска 6 мегабита конекција со премиум акаунт симињам со 800 килобајти у секунда по 4-5 фајлови одеднаш...
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
andon
Падобранец
Падобранец
Posts: 22
Joined: 02 Feb 2010, 00:44
Location: Скопје
Contact:

Re: National Geographic

Post by andon »

Imam sedum dela + special edition "Air crash investigation".Prasanjeto mi e dali smeam da go postavam torentot od kaj so sum gi simnal dokumentarcive.
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Re: National Geographic

Post by Scylla »

Ај стави го баш сакам да ги разгледам.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
andon
Падобранец
Падобранец
Posts: 22
Joined: 02 Feb 2010, 00:44
Location: Скопје
Contact:

Re: National Geographic

Post by andon »

Ova se epizodite i zanimlivi stvari ima megu niv.Ako ima nekoj problem pa ke gi prepratam
User avatar
F-22 RaptoR
Падобранец
Падобранец
Posts: 180
Joined: 24 Jan 2008, 00:20
Location: Кавадарци
Contact:

Re: National Geographic

Post by F-22 RaptoR »

Моментално на National Geographic оди емисија за рециклирање на патнички авион, гледајте ја до крај, во последното интервју во позадина се гледа AVIOIMPEX авион :D Jа гледав еднаш, еве сега пак оди :mrgreen:
Lilka http://www.youtube.com/watch?v=FhsjDTNROF8
1:16 Willys MB http://www.youtube.com/watch?v=EDNl__vdaIQ
1:16 Willys CJ 3B http://www.youtube.com/watch?v=gE8vHMQscO0
1:16 Jeep Wrangler YJ - work in progress
1:16 Mahindra CJ 4 - WIP
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15436
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: National Geographic

Post by IgorMKD »

Почна новата сезона на Air Crash Investigation...

Air Crash Investigation: Deadly Silence (S16E01)
n route to Dallas from Orlando, a private Learjet carrying pro golf legend Payne Stewart goes rogue. Air traffic controllers are unable to reach the crew, and as the plane continues its unplanned trajectory, it's obvious that something has gone terribly wrong.

http://www.youtube.com/watch?v=QN-jbv_iSVw" onclick="window.open(this.href);return false;
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36001
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: National Geographic

Post by dragan_mig31 »

ја пуштиле и втората.А треба да ја закачат и третата
http://www.youtube.com/watch?v=wnmvbGFGuXE" onclick="window.open(this.href);return false;
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15436
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: National Geographic

Post by IgorMKD »

Третата епизода ќе биде за колзијата на писта на B747-100 на PanAm и B747-200 на KLM... Најголемиот масакр во историјата на авијацијата во кој на 27 март 1977 г. на Тенерифе загинаа 583 патници во двата авиони а 61 преживеаја...

Инаку оваа трагедија веќе еднаш ја обработија во Mayday - Crash of the Century специјалниот мега-документарец (мега во споредба со времетраењето на другите) кој не е дел од ниедна од досегашните 16 сезони, а трае цели 1 час и 24 минути и претставува фантастичен приказ на таа трагедија предизвикана од многу фактори но директно само како последица на непромислена одлука на само еден човек, холандскиот пилот Велдхујзен ван Зантен... Еве го документарецот за оние кои не го гледале:

http://www.youtube.com/watch?v=iX--6ee7nsA" onclick="window.open(this.href);return false;
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36001
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: National Geographic

Post by dragan_mig31 »

за сите кои не ја глеале серијава од почеток листа на епизоди по сезона

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Mayday_episodes
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests