Тито и неговиот DC-6

Место за интересни фотографии, видеа и линкови.
A place for interesting photos, videos and links.
Post Reply
User avatar
BORG
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1328
Joined: 15 Jul 2006, 23:09
Location: YYZ Toronto -Mississauga ON
Contact:

Тито и неговиот DC-6

Post by BORG »

Нека нека не ми замерат админите,ама ако ја има оваа тема на друго место слободно нека се префрли или затвори.

Инаку налетав на еден документарец за Титовиот DC-6.

Image

на ЈУ Туб па да го споделам со вас (инаку на 6:59 min се спомнува )

Еве го линкот

https://www.youtube.com/watch?v=x4PlcKf ... 452.494081" onclick="window.open(this.href);return false;

И неколку други инфо

http://www.flyingbulls.at/en/fleet/douglas-dc-6b/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.balkanwarhistory.com/2016/06 ... ction.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://otpisani.niceboard.com/t1300-predsednieki-avioni" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 1 guest