Lock on/Flamming cliffs - DCS Black Shark Ka-50 приемен

Flight simulator, Lock on и останати симулации.
Flight simulator, Lock on and other flying simulators.
Post Reply
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35456
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Lock on/Flamming cliffs - DCS Black Shark Ka-50 приемен

Post by dragan_mig31 »

Пошто нашата ескадрила има малце членови и во потрага сме за нови,одлучивме да одржиме еден приемен испит за сите кои сакаат да ни се придружат.услови се да се користи Ventrilo како радиостаница и да се лета на LOCK ON FLAMING CLIFFS 1.12B и DCS BLACK SHARK симулатори. Сите заинтересирани нека пишат тука па после ќе договориме што како и кога.


поздрав, 101 борбен сквадрон
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1256
Joined: 04 Aug 2006, 22:48
Location: Skopje, MK
Contact:

Post by Loaded_Dice »

Ветуваме дека нема да биде строго :lol:, единствено што е потребно за почеток е горенаведениот софтвер и добра волја за заедничко дружење и уживање во виртуелното небо :D .
User avatar
MIKI-basshunter
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 339
Joined: 06 Nov 2007, 20:30
Location: Велес
Contact:

Post by MIKI-basshunter »

јас би сакал да ви се придружам, може некој од членовите на овој клуб да ми објасни се што е потребно за да се вклучам и од каде можам тоа да го даунлоадирам или купам
-"You can do anything, but not everything."
-"No bastard ever won a war by dying for his country. He won it by making the other poor dumb bastard die for his country."
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35456
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

MIKI-basshunter wrote:јас би сакал да ви се придружам, може некој од членовите на овој клуб да ми објасни се што е потребно за да се вклучам и од каде можам тоа да го даунлоадирам или купам


еве ова ти е потребно за лок он :)


http://lockon.co.uk/

а за вентрило еве ти линк за даунлоад

http://www.ventrilo.com/
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
MIKI-basshunter
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 339
Joined: 06 Nov 2007, 20:30
Location: Велес
Contact:

Post by MIKI-basshunter »

dragan_mig31 wrote:
MIKI-basshunter wrote:јас би сакал да ви се придружам, може некој од членовите на овој клуб да ми објасни се што е потребно за да се вклучам и од каде можам тоа да го даунлоадирам или купам


еве ова ти е потребно за лок он :)


http://lockon.co.uk/

а за вентрило еве ти линк за даунлоад

http://www.ventrilo.com/
Ок, уште едно прашање, вентрило го симнав, а играта може ли да ја даунлоадирам од некаде или ќе морам да ја купам?
-"You can do anything, but not everything."
-"No bastard ever won a war by dying for his country. He won it by making the other poor dumb bastard die for his country."
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35456
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

MIKI-basshunter wrote:
dragan_mig31 wrote:
MIKI-basshunter wrote:јас би сакал да ви се придружам, може некој од членовите на овој клуб да ми објасни се што е потребно за да се вклучам и од каде можам тоа да го даунлоадирам или купам


еве ова ти е потребно за лок он :)


http://lockon.co.uk/

а за вентрило еве ти линк за даунлоад

http://www.ventrilo.com/
Ок, уште едно прашање, вентрило го симнав, а играта може ли да ја даунлоадирам од некаде или ќе морам да ја купам?

ќе ја даунлоадираш 1.0 верзија а остатокот ќе мора да го купиш...
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Post by AlexGreat »

Dragce dali moze jas da vi se pridruzam za par dana?
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9659
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

Негде на торрент ја нема?
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Post by kocov »

kazete mi ve molam kolku trga megabajti sobrakaj ako se igra mrezno priklucen poz
User avatar
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1256
Joined: 04 Aug 2006, 22:48
Location: Skopje, MK
Contact:

Post by Loaded_Dice »

Здраво на сите што изразивте интерес да се приклучите на нашата виртуелна ескадрила :D . Најголемиот проблем со привлекување на нови летачи на Lock On е што тековните верзии на софтверот на Eagle Dinamics ( Lock On 1.12a FC, BS 1.01) се толку добро заштитени што до сега не постои крак на интернет. Сепак, лиценцирањето е прилично ефтино , особено кога ќе се земе во предвид дека со 1 лиценца за Lock On FC ( 15$) се добиваат 5 активации, значи можност да се инсталира на 5 различни машини, што му доаѓа во најефтина варијанта по 3$ од човек ако се подели на 5 луѓе :D. Ако сте заинтересирани за летање слободно може да ме исконтактирате мене или Драган за подетални информации по PM, па може да договориме и заедничка набавка на нови лиценци за да излезе поефтино :D
User avatar
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1256
Joined: 04 Aug 2006, 22:48
Location: Skopje, MK
Contact:

Post by Loaded_Dice »

А да, основната верзија Lock On Modern Air Combat 1.0 не мора да се купува, и можете да ја симнете без проблеми на интернет :)
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Post by AlexGreat »

Loaded_Dice wrote:А да, основната верзија Lock On Modern Air Combat 1.0 не мора да се купува, и можете да ја симнете без проблеми на интернет :)
Брат,секаде ја барав и неколку пати ја спуштив али нејке да ја отвори,те молам дај ми линк од каде што мислиш дека може да се спушти,ке ти бидам вечно благодарен.
П.С За во тимот ке ти кажам 1 недела од коа ке ја инсталирам.
Прилично брзо ги свладувам игрите..па ке видиме,ако се осеќам спремен ке го контактирам Драган или тебе.
Поздрав
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35456
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

има ли заинтересирани?

еве како поттик малце фотки од вчерашниот тренинг...

Image
Image
Image
Image
Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
MIKI-basshunter
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 339
Joined: 06 Nov 2007, 20:30
Location: Велес
Contact:

Post by MIKI-basshunter »

одсекогаш сум бил заинтересиран, но неможам никако да ја најдам играва...
значи 1 верзијата како што ми кажа ќе ја даун...а потоа?
-"You can do anything, but not everything."
-"No bastard ever won a war by dying for his country. He won it by making the other poor dumb bastard die for his country."
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35456
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

MIKI-basshunter wrote:одсекогаш сум бил заинтересиран, но неможам никако да ја најдам играва...
значи 1 верзијата како што ми кажа ќе ја даун...а потоа?
после ке ја купиш верзијата 1.1 flaming cliffs од www.lockon.ru и ке инсталираш печ 1.12b.ова е за локон.
за блек шарк ке треба да идеш на http://www.digitalcombatsimulator.com/ и да си купиш легална копија или 10 активации (според ние то иаме е боље решење) и ке инстлираш најновиот печ и тоа е тоа...
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
MIKI-basshunter
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 339
Joined: 06 Nov 2007, 20:30
Location: Велес
Contact:

Post by MIKI-basshunter »

dragan_mig31 wrote:
MIKI-basshunter wrote:одсекогаш сум бил заинтересиран, но неможам никако да ја најдам играва...
значи 1 верзијата како што ми кажа ќе ја даун...а потоа?
после ке ја купиш верзијата 1.1 flaming cliffs од www.lockon.ru и ке инсталираш печ 1.12b.ова е за локон.
за блек шарк ке треба да идеш на http://www.digitalcombatsimulator.com/ и да си купиш легална копија или 10 активации (според ние то иаме е боље решење) и ке инстлираш најновиот печ и тоа е тоа...
и отприлика колку сето ова ќе кошта, и мора ли преку интернет да се купува?
-"You can do anything, but not everything."
-"No bastard ever won a war by dying for his country. He won it by making the other poor dumb bastard die for his country."
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35456
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

MIKI-basshunter wrote:
dragan_mig31 wrote:
MIKI-basshunter wrote:одсекогаш сум бил заинтересиран, но неможам никако да ја најдам играва...
значи 1 верзијата како што ми кажа ќе ја даун...а потоа?
после ке ја купиш верзијата 1.1 flaming cliffs од www.lockon.ru и ке инсталираш печ 1.12b.ова е за локон.
за блек шарк ке треба да идеш на http://www.digitalcombatsimulator.com/ и да си купиш легална копија или 10 активации (според ние то иаме е боље решење) и ке инстлираш најновиот печ и тоа е тоа...
и отприлика колку сето ова ќе кошта, и мора ли преку интернет да се купува?
пиши ми пм за да ти објаснам подобро.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
dekiplav
Падобранец
Падобранец
Posts: 7
Joined: 12 Feb 2010, 14:42
Location: Kumanovo
Contact:

Re: Lock on/Flamming cliffs - DCS Black Shark Ka-50 приемен

Post by dekiplav »

dragan_mig31 wrote:Пошто нашата ескадрила има малце членови и во потрага сме за нови,одлучивме да одржиме еден приемен испит за сите кои сакаат да ни се придружат.услови се да се користи Ventrilo како радиостаница и да се лета на LOCK ON FLAMING CLIFFS 1.12B и DCS BLACK SHARK симулатори. Сите заинтересирани нека пишат тука па после ќе договориме што како и кога.


поздрав, 101 борбен сквадрон
Здраво Драган

Инсталирав Lock On Flaming Cliffs ver.1.12. Инсталирав Ventrilo и имам Joystick Genius Модел: MaxFighter F-16U
Ако може да пробам за приемниот за 101 борбен сквадрон
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35456
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Lock on/Flamming cliffs - DCS Black Shark Ka-50 приемен

Post by dragan_mig31 »

dekiplav wrote:
dragan_mig31 wrote:Пошто нашата ескадрила има малце членови и во потрага сме за нови,одлучивме да одржиме еден приемен испит за сите кои сакаат да ни се придружат.услови се да се користи Ventrilo како радиостаница и да се лета на LOCK ON FLAMING CLIFFS 1.12B и DCS BLACK SHARK симулатори. Сите заинтересирани нека пишат тука па после ќе договориме што како и кога.


поздрав, 101 борбен сквадрон
Здраво Драган

Инсталирав Lock On Flaming Cliffs ver.1.12. Инсталирав Ventrilo и имам Joystick Genius Модел: MaxFighter F-16U
Ако може да пробам за приемниот за 101 борбен сквадрон
пиши ми ПМ и ке ти дадам детаљи па ако има утре партија да се прикључиш.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35456
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

ете имаме нов член у единицата.еве малце скришотови од синоќа.многу добра партија падна.

Image
Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests