Симулатор за едрилици

Flight simulator, Lock on и останати симулации.
Flight simulator, Lock on and other flying simulators.
Post Reply
User avatar
Пилот
Моделар
Моделар
Posts: 90
Joined: 09 Sep 2009, 22:26
Location: Куманово,Македонија
Contact:

Симулатор за едрилици

Post by Пилот »

Здраво дечки од кај можам од нет да скимнам симулатор за едрлици?Благодарам однапред
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by EDRILICAR »

na rapidshare go ima kondorot najdobriot simulator za edrilici
User avatar
Пилот
Моделар
Моделар
Posts: 90
Joined: 09 Sep 2009, 22:26
Location: Куманово,Македонија
Contact:

Post by Пилот »

овааа ли е www,rapidshare.com
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by EDRILICAR »

Пилот wrote:овааа ли е www,rapidshare.com
da
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Post by kocov »

Mislam deka e germanski simulator jas koga go pajgav mi barase mislam mi barase pari na edna strana ama mislam deka imaa i demo verzija od kondor
User avatar
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1131
Joined: 04 Aug 2006, 22:48
Location: Skopje, MK
Contact:

Post by Loaded_Dice »

Ne e germanski, od Slovenija se deckite sto go napravija :D . Inaku, postoi i eden germanski Silent Wings ili taka nesto, ama nema sansi da se meri so Condor The Competition Soaring Simulator :

www.condorsoaring.com

Inaku, tocno e deka moze da se najdat nekoi postari verzii na torrent ili rapidshare ama tie ne brkaat mnogu rabota, bidejki za da igras online i da ucestvuvas na trki potreben e originalen kluc.
Baska tie verzii sto se dostapni na net za zal ne rabotat na Vista ili na Win 7 :cry: , taka da koj veke se prefrlil na novata Win 7 (jas sum eden od niv) podobro neka ne se ni zamaraat da go siminjaat.
User avatar
Red
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 311
Joined: 21 Aug 2007, 17:44
Location: Прилеп

Post by Red »

Loaded Dice, си пробал со симулирање под друг оперативен? Десен клик на извршниот фајл-> Properties -> Compatibility
No good deed goes unpunished.
User avatar
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1131
Joined: 04 Aug 2006, 22:48
Location: Skopje, MK
Contact:

Post by Loaded_Dice »

Да, пробав се ама ништо. Менито се стартува без проблеми, кога ќе пробаш да влезеш во играта јавува некој error. Ја немам инсталирано во моментов за да ја постирам грешката. Иако користам 64-bit Win 7, знам дека истото му се случуваше и на другар ми што има Vista 32-bit.
User avatar
Пилот
Моделар
Моделар
Posts: 90
Joined: 09 Sep 2009, 22:26
Location: Куманово,Македонија
Contact:

Post by Пилот »

а кој симулатор освен condor може од net да се скимне
User avatar
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1131
Joined: 04 Aug 2006, 22:48
Location: Skopje, MK
Contact:

Post by Loaded_Dice »

Можете да го симнете Silent Wings од официјалната страна:

http://www.silentwings.no/

Еве и јас сега го симнувам, со оглед што е бесплатен првите 2 недели и тежи само 53MB вреди да се проба, иако малку сум скептичен од она што досега го имам видено во споредба со Condor :lol:
User avatar
daniel-padobranac
Падобранец
Падобранец
Posts: 49
Joined: 03 Jul 2008, 22:09
Location: kumanovo
Contact:

Post by daniel-padobranac »

dali znae dami kaze nekoj serial za condor soaring 1.1.2

mi prifaca eden kod ama posle 10 sekundi avtomatski se isklucuva
I Believe I Can Fly
User avatar
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1131
Joined: 04 Aug 2006, 22:48
Location: Skopje, MK
Contact:

Post by Loaded_Dice »

За жал такво нешто сеуште немам откриено :cry: . Клучевите функционираат само до 1.0.9, а таа верзија не работи на Vista и Windows 7. Како и да е симулаторов е толку добар што сериозно размислувам да ја набавам оригиналната верзија за да може да учествувам и на online натпревари :lol:. Цената од 40Е e малку скапа, aма дефинитивно вреди. Единствена маана му е што се моделирани само едрилици со високи перформанси кои кај нас не се среќаваат баш често во реален живот.
User avatar
Дарко Д
Падобранец
Падобранец
Posts: 198
Joined: 27 Jan 2010, 13:14
Location: Куманово,Македонија
Contact:

Post by Дарко Д »

Ако наидете на некој симулатор пишете овдека
User avatar
ninost
Падобранец
Падобранец
Posts: 24
Joined: 10 Apr 2010, 01:17
Contact:

Post by ninost »

Zdravo!! Znae nekoj kako se poletuva so schweizer edrilicata na fs 2004??
User avatar
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1131
Joined: 04 Aug 2006, 22:48
Location: Skopje, MK
Contact:

Post by Loaded_Dice »

Toa nemoj uopste ni da go probuvas, uste odma ke ti kazam kako hardcore fan na simulacii i vistinski pilot na edrilica deka blage veze nema so realnosta. Ako veke sakas asolna edrilica vo FS sto kolku tolku lici na nesto edinstvena opcija ti e dodatokot DiscusX za FSX:

http://en.shop.aerosoft.com/eshop.php?a ... treffer=50

Isto taka ke treba da go simnes i besplatniot dodatok CumulusX za termikata:

http://www.luerkens.homepage.t-online.de/peter/

Ova e samo za FSX, na zalost vo FS2004 nemas opcija za realno letanje so edrilica. Sepak najdobra dedicated simulacija za edrilicarstvo bez konkurencija e "Condror The Competition soaring Simulator" :lol:
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest