Сајтови

Flight simulator, Lock on и останати симулации.
Flight simulator, Lock on and other flying simulators.
Post Reply
User avatar
Vlat4enceto
Падобранец
Падобранец
Posts: 159
Joined: 16 Jul 2010, 22:30
Contact:

Сајтови

Post by Vlat4enceto »

Ке може ли некој да ми казе некој сајт да симнам некој добар симулатор од нет.Благодарам однапред :sluzim_narodu:
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 23542
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Сајтови

Post by dragan_mig31 »

Vlat4enceto wrote:Ке може ли некој да ми казе некој сајт да симнам некој добар симулатор од нет.Благодарам однапред :sluzim_narodu:

дечко бре гугл имаш.што ти треба поише од тоа?само прогуглај малце и одма ке најдеш што ти треба.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Vlat4enceto
Падобранец
Падобранец
Posts: 159
Joined: 16 Jul 2010, 22:30
Contact:

Re: Сајтови

Post by Vlat4enceto »

dragan_mig31 wrote:
Vlat4enceto wrote:Ке може ли некој да ми казе некој сајт да симнам некој добар симулатор од нет.Благодарам однапред :sluzim_narodu:

дечко бре гугл имаш.што ти треба поише од тоа?само прогуглај малце и одма ке најдеш што ти треба.

Јас имам гугл ама незнам сајт или пак знам некој ама таму само Демо.Јас прасувам да не има некој проверено нешто докажано сајт. :D
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 23542
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Сајтови

Post by dragan_mig31 »

епа ако користиш гугл ќе дозанеш сајт!
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Vlat4enceto
Падобранец
Падобранец
Posts: 159
Joined: 16 Jul 2010, 22:30
Contact:

Re: Сајтови

Post by Vlat4enceto »

Јас барам линк испробан а не пребарувач каде со можам.И барам некој со веке симнал да ми казе со не е Демо. :vojnik_fraer:
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 23542
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Сајтови

Post by dragan_mig31 »

Vlat4enceto wrote:Јас барам линк испробан а не пребарувач каде со можам.И барам некој со веке симнал да ми казе со не е Демо. :vojnik_fraer:

епа потроши малце поише од 15 минути и ќе најдеш,тоа сакам да ти кажам.немора све да чекаш ако некој случајно овде знае дали негде има испробан линк или не.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Vlat4enceto
Падобранец
Падобранец
Posts: 159
Joined: 16 Jul 2010, 22:30
Contact:

Re: Сајтови

Post by Vlat4enceto »

Да беа 15 минути арно јас чера цера вечер барав и ништо се демо.Прашувам некој ако ако знае арно,ке ми каже а јас ке кажам културно благодарам а ако незнае може само да виде другите што ке ми пишат мене и тој да искористе а не совети да дава :D
User avatar
kapetan_filip
Падобранец
Падобранец
Posts: 142
Joined: 08 Feb 2009, 16:03
Location: Skopje
Contact:

Re: Сајтови

Post by kapetan_filip »

Vlat4enceto wrote:Да беа 15 минути арно јас чера цера вечер барав и ништо се демо.Прашувам некој ако ако знае арно,ке ми каже а јас ке кажам културно благодарам а ако незнае може само да виде другите што ке ми пишат мене и тој да искористе а не совети да дава :D
http://www.torrentz.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Filip Markoski | MACvACC director (director@macvacc.org) | AirMak VA CEO
User avatar
MIKI-basshunter
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 339
Joined: 06 Nov 2007, 20:30
Location: Велес
Contact:

Re: Сајтови

Post by MIKI-basshunter »

Не знаев каде да поставам, па еве тука...
Сте слушнале ли за Heroes in the Sky...
MMO (масив мултиплеер онлајн игра)...значи игричево се игра само на интернет, но што е многу важно обработува воена тематика, поточно авиони...Играта е сместена во втората светска војна и треба да изберете една од страните...доста интересна...еве погледнете трејлер...

http://www.youtube.com/watch?v=ikGD6PVioTg
-"You can do anything, but not everything."
-"No bastard ever won a war by dying for his country. He won it by making the other poor dumb bastard die for his country."
User avatar
Vlat4enceto
Падобранец
Падобранец
Posts: 159
Joined: 16 Jul 2010, 22:30
Contact:

Re: Сајтови

Post by Vlat4enceto »

Да прашам нешто слабо поврзано со темава - Симнав симулатори во торрент,потоа симанав и програм за торрент и ги тој нели симна со 100 посто.Сега прашањето е како да ги отворам кај да одам ? Благодарам однапред :D
User avatar
kapetan_filip
Падобранец
Падобранец
Posts: 142
Joined: 08 Feb 2009, 16:03
Location: Skopje
Contact:

Re: Сајтови

Post by kapetan_filip »

Во фолдерот кај што ти се сочувани симнуваните фајлови или по едноставно десен клик на она што си го симнувал и Open certaining folder.
Filip Markoski | MACvACC director (director@macvacc.org) | AirMak VA CEO
User avatar
Vlat4enceto
Падобранец
Падобранец
Posts: 159
Joined: 16 Jul 2010, 22:30
Contact:

Re: Сајтови

Post by Vlat4enceto »

Ајде ова некако го успеав, и го симанав Микрософр Симулаторот 2004,содржи 4 ЦД.Уклучам да ми се инсталира и оде до 26 проценти и после вели инсерт ЦД 2,дали сега да ги ставам тие на ЦД или ...
User avatar
kapetan_filip
Падобранец
Падобранец
Posts: 142
Joined: 08 Feb 2009, 16:03
Location: Skopje
Contact:

Re: Сајтови

Post by kapetan_filip »

Имаш програм Daemon tools симни го и имас да рравис лажни читачи на CD - ња. Еве ти и мало туториалче за Daemon http://www.youtube.com/watch?v=gTapZIx9DnQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Filip Markoski | MACvACC director (director@macvacc.org) | AirMak VA CEO
User avatar
kapetan_filip
Падобранец
Падобранец
Posts: 142
Joined: 08 Feb 2009, 16:03
Location: Skopje
Contact:

Re: Сајтови

Post by kapetan_filip »

kapetan_filip wrote:Имаш програм Daemon tools симни го и имас да рравис лажни читачи на CD - ња. Еве ти и мало туториалче за Daemon http://www.youtube.com/watch?v=gTapZIx9DnQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Испеа ли? http://matairva.co.cc/" onclick="window.open(this.href);return false; доколку си заинетесиран ;)
Filip Markoski | MACvACC director (director@macvacc.org) | AirMak VA CEO
User avatar
Vlat4enceto
Падобранец
Падобранец
Posts: 159
Joined: 16 Jul 2010, 22:30
Contact:

Re: Сајтови

Post by Vlat4enceto »

Ги направив ЦД - ата, вклучив и пак истата порака - Внесете го 2 ЦД во диск Ц ??? Ќе поразговарам со луѓе кои повеке знаат па да видам што ке направам оти се работи ипак за Microsoft Flight Simulator 2004 :D
User avatar
zdravkin2000
Едриличар
Едриличар
Posts: 228
Joined: 02 Dec 2007, 20:00
Contact:

Re: Сајтови

Post by zdravkin2000 »

so se macis jas ke ti gi dadam cedinjata za fsimulatorot 2004
User avatar
Vlat4enceto
Падобранец
Падобранец
Posts: 159
Joined: 16 Jul 2010, 22:30
Contact:

Re: Сајтови

Post by Vlat4enceto »

zdravkin2000 wrote:so se macis jas ke ti gi dadam cedinjata za fsimulatorot 2004
Благодарам однапред, иначе од кај си?

Се копираат ли овие ЦД - а :D :D :D
User avatar
zdravkin2000
Едриличар
Едриличар
Posts: 228
Joined: 02 Dec 2007, 20:00
Contact:

Re: Сајтови

Post by zdravkin2000 »

od veles sum
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest