Симулација на авиокомпанија онлајн

Flight simulator, Lock on и останати симулации.
Flight simulator, Lock on and other flying simulators.
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Angel Arnaudov »

IgorMKD wrote:
Skopjeair wrote:
Iko wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

E ne ste saglam zhimi se! :lol: :lol: :lol:
Па ретко кој на форумов тука имаме лекарско! :)
Bas zatoa sme dream team koj slozno ja pee pesnata: "Ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbine, mogu samo da nas mrze oni sto nas ne voleeee eee, ram tam tam tam tam tam tara ram tam..."

LIKE :D
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Angel Arnaudov »

Scylla wrote:Јас ги имам Истанбул, Скопје, Виена, Цирих, Ванкувер, Јелоунајф, Давао Филипини и Набире Индонезија. Саатов кажете како да го сменам или не може?
WTF, shto ke ti se poslednite 4? Podobro prodaj gi, ne mi se veruva da ti trebaat vo bliska idnina.
Ili imas hub i tamu?
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Skopjeair »

IgorMKD wrote:
Skopjeair wrote:
Iko wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

E ne ste saglam zhimi se! :lol: :lol: :lol:
Па ретко кој на форумов тука имаме лекарско! :)
Bas zatoa sme dream team koj slozno ja pee pesnata: "Ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbine, mogu samo da nas mrze oni sto nas ne voleeee eee, ram tam tam tam tam tam tara ram tam..."
ХАХАХХАХАХХАХАХХА
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Scylla »

Игор ме пресмеа. :D

Ангел по грешка купив ептен ефтин АТР42Ф и додека го носам накај Европа реков дај ќе купам два слота таму и понатака хаб, и онака неминовно е да се шириш на сите континенти со по 9 слотови максимум, така? Времево да не знаеш како да го сменам?
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Angel Arnaudov »

Scylla wrote:Игор ме пресмеа. :D

Ангел по грешка купив ептен ефтин АТР42Ф и додека го носам накај Европа реков дај ќе купам два слота таму и понатака хаб, и онака неминовно е да се шириш на сите континенти со по 9 слотови максимум, така? Времево да не знаеш како да го сменам?
Shto ti pokazuva momentalno za vreme?
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Scylla »

17:09, а треба 23:09
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 12090
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by AlexGreat »

Ааа викендов седнувам и да се изнакупам авиони и слотови да средам се.и правиме алијанса..се загреав..многу убо игричево ми е :lol:
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Angel Arnaudov »

Scylla wrote:17:09, а треба 23:09
Jas poshto sum vo Florida momentalno go imam toa vreme isto taka.
Ima 2 varijanti zoshto e taka.
Ili serverite im se na Istocnata strana od USA, pa go prevzemat vremeto od serverite, ili pak ti imas selektirano nekoe mesto na east coast za headquarter.

kako e kaj drugite, dali vie imate problemi so vremeto?
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Scylla »

HQ ми е Скопје. Немаше никаде опција да се избере времето. И СкопјеЕр го има истиов проблем.

Кога авионот ми е слободен за рута, кога бирам меѓу дестинациите каде имам слот, каде можам да видам која ќе биде актуелната заработувачка на тој лет, а не максималната теориска?
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Angel Arnaudov »

Scylla wrote:HQ ми е Скопје. Немаше никаде опција да се избере времето. И СкопјеЕр го има истиов проблем.

Кога авионот ми е слободен за рута, кога бирам меѓу дестинациите каде имам слот, каде можам да видам која ќе биде актуелната заработувачка на тој лет, а не максималната теориска?
Otkoga ja selektiras rutata, ti pishuva kolku karti se prodadeni, kako i kolku kargo imas. Znaci nemozes da vidis tocno pred da selektiras let. Toa e na pocetok koga nemas ushte rating i si kako freelancer, koga ke go nabildas rejtingot ke se znae tocno kolku ke imas profit.

Za casovnikot najverojatno e od serverite prevzemen
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Bobo »

kao da si napraam ruta?
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Scylla »

Купи авион, види колку имаш максимален прелет, купи слот во тој опсег помеѓу хабот и слотот и оди Routes Informations. Кликни на possible flights.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Bobo »

Фала...летам за Шведска...DreamLiner Air Ми се вика компанијата
User avatar
Vlat4enceto
Падобранец
Падобранец
Posts: 159
Joined: 16 Jul 2010, 22:30
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Vlat4enceto »

Епа тоа беше мојто прашање како да купам,и како? :D
User avatar
Vlat4enceto
Падобранец
Падобранец
Posts: 159
Joined: 16 Jul 2010, 22:30
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Vlat4enceto »

Извинете,како да пуштам сега да летаат авионите?
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Angel Arnaudov »

Vlat4enceto wrote:Извинете,како да пуштам сега да летаат авионите?
ako ne si kupil hub kupi eden, i potoa kupi slotovi do koi ke letas.
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Angel Arnaudov »

btw, gledam SKP e dosta razraboten. Nice to see that!

http://www.cyberairlines.net/viewpage.p ... 9&city=SKP" onclick="window.open(this.href);return false;
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
User avatar
Vlat4enceto
Падобранец
Падобранец
Posts: 159
Joined: 16 Jul 2010, 22:30
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Vlat4enceto »

Купив и тоа неколку ама кај да претиснам да ги активирам.
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Angel Arnaudov »

Vlat4enceto wrote:Купив и тоа неколку ама кај да претиснам да ги активирам.
odi na http://www.cyberairlines.net/viewpage.php?page_id=18" onclick="window.open(this.href);return false;
tamu treba da ti bide avionot i da ti pishuve 'possible routes'
klikni tamu i ke ti izlezat site opcii
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Scylla »

Којзнае што влечка овој :)

Flight #: TWA 954 Bangalore (BLR) Ohrid (OHD) Antonov An-225 18:03:34 (21/10/10) On Time
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests