Симулација на авиокомпанија онлајн

Flight simulator, Lock on и останати симулации.
Flight simulator, Lock on and other flying simulators.
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Skopjeair »

Ајде поволно шиткам два ДАШови 8 ептен поволно, со АБС кочници, аларм и лиени Бандажи! Да му живит швалерка на тој што ќе ги купи! Ако сака двата одеднаш да ги земе нека ми пише за наш човек ќе ги дадам поволно, 10 % попуст!
I fly BELL 206 when I am sober!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Bobo »

дај ми ги мене на усб :D
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Skopjeair »

Bobo wrote:дај ми ги мене на усб :D
Да ти праќам сметка во Швајцарија каде парите да ги префрлиш? :)
I fly BELL 206 when I am sober!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Bobo »

Ке напраиме у БарФлај размена на КЕШ :)
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Skopjeair »

Море кај ќе шетам навечер со 22 милиона! :) Утре сабајле!
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Skopjeair »

Ajmo komsii ostana uste eden! :)
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
Phalanx
Падобранец
Падобранец
Posts: 11
Joined: 24 Oct 2010, 21:57
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Phalanx »

Dledam vieste nogo dobri, jas imam nogo problemi so parite oti kupiv nogo loso avione i vlevam skoro veke na sekoja ruta u minus :@ :se_predavam:

Jas imam dva avio kompani ;) (dva profila napraviv)
ednac Alexander the Macedonian Airways vo Skopje i ednac Kings Air vo Ohrid

Dledam deka SkopjeAir e nogo dobar i Scylla. Moze li nekak da mi pomognete so mojta prva avio kompanija Alexander the Macedonian Airways?
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Skopjeair »

Види мора да ги средиш рутите! Долги рути носат многу рејтинг, тоа ти е начин да почнеш убаво да функционираш! Среди го тоа, а ако немаш пари земи кредит само тоа да го средиш!
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
Phalanx
Падобранец
Падобранец
Posts: 11
Joined: 24 Oct 2010, 21:57
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Phalanx »

Fala Skopje Air,

Ama jas dledam da najdam dolgi ruti ama imam zaebani avioni! imam tri Yakovlev Yak-40 eden British Aerospace ATP i eden ATR 42. Sakam da prodadam dve Yakolev Yak-40 ama nemam uste 50.000 KM stignano :@ da gi prodadam tija dva avione ke kupam cargo avion oti dledam deka ovo e po profitalno.

(izvinejte ama ke pisam sega so strumicki dialekt ako ne vi prece)

pozdrav
Phalanx
User avatar
Phalanx
Падобранец
Падобранец
Posts: 11
Joined: 24 Oct 2010, 21:57
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Phalanx »

i da ve pitam u kakva allianca ste sega? jas sum so dvate kompani u OneSky
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Skopjeair »

Карго прави пари многу а патничките многу рејтинг ти прават!
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
Phalanx
Падобранец
Падобранец
Posts: 11
Joined: 24 Oct 2010, 21:57
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Phalanx »

Na mene mi treba sega samo nogo pari za da kupam durzi avione... pa posle ke pocnam i so rejting
User avatar
Vlat4enceto
Падобранец
Падобранец
Posts: 159
Joined: 16 Jul 2010, 22:30
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Vlat4enceto »

Сега вие имате алијанса,како може да влеземе ние ако сакаме во некоја алијанса?(покана или...)
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Bobo »

daj be napraj alijansa
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Angel Arnaudov »

mora da imam minimum rating od 4 za da napravam alijansa, momentalno imam 2.9
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Scylla »

Јас има рејтинг скоро 3 и пол така да веднаш ќе направам алијанса и ќе ве известам.

Зезнав работа со менување на слотовите и изгубив МНОГУ пари. Но успеав да се консолидирам со многу летови и сега немам многу пари но обавувам доста рејтинг.

Кажете како да се вика алијансата?
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Skopjeair »

Scylla wrote:Јас има рејтинг скоро 3 и пол така да веднаш ќе направам алијанса и ќе ве известам.

Зезнав работа со менување на слотовите и изгубив МНОГУ пари. Но успеав да се консолидирам со многу летови и сега немам многу пари но обавувам доста рејтинг.

Кажете како да се вика алијансата?
Egejska Makedonija :)))))
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41817
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Iko »

"The Unholy Alliance"!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Bobo »

Фи-Ром
User avatar
Pukalo
Падобранец
Падобранец
Posts: 18
Joined: 24 Feb 2010, 01:12
Location: LW70
Contact:

Re: Симулација на авиокомпанија онлајн

Post by Pukalo »

M-World ???
или на крај нека биде по избор на основачот
The strength of the turbulence is directly proportional to the temperature of your coffee.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests