Летечки спотерски викенд на Александар Велики

За оние кои ги интересираат фотографските техники и џаболебарење на аеродромите.
For those who are interested in the technics of photography and like to spend time near airports.
Post Reply
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by apo_bullseye »

IgorMKD wrote:Вежба за спасување во која беа вклучени ДЗС, АРМ и Црвен Крст.
Ако не се лажам, ова е 2008ма сликано.
User avatar
stef4o
Падобранец
Падобранец
Posts: 129
Joined: 12 May 2009, 00:26
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by stef4o »

На времето... кога летаа ми-8миците :D
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13629
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by karamba »

Многу убава и невообичаена слика,али зошто тука ја стави Бобо,некој да не знае што е како е,ќе се чуди кај е Александар Велики :)
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by apo_bullseye »

karamba wrote:Многу убава и невообичаена слика,али зошто тука ја стави Бобо,некој да не знае што е како е,ќе се чуди кај е Александар Велики :)
позади тој шо слика :D
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by IgorMKD »

stef4o wrote:На времето... кога летаа ми-8миците :D
А кој вика дека денес не летаат... Па една фрлаше падобранци на Аџи Тепе пред само две недели.
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by Bobo »

Лепотава пунеше гориво денес,штета немав зум со мене

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by Bobo »

Спотерски живот во Македонија

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by Bobo »

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by Bobo »

Image
Image
Image
Image :twisted:
User avatar
Avijaticar
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 497
Joined: 08 Aug 2007, 01:21
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by Avijaticar »

Барајте го типов и правец на аеродром за сликање!

http://www.youtube.com/watch?v=2GpoOMaWml4" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 9625
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by AlexGreat »

Оваа е постара слика...
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by Bobo »

ne sum jas.negde po net ja nacekav.nemozam od mobilen da vidam ama mislam so desen klik na slikata i copy image url moze da se vidi koja e originalniot avtor.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by Bobo »

ne sum jas.negde po net ja nacekav.nemozam od mobilen da vidam ama mislam so desen klik na slikata i copy image url moze da se vidi koja e originalniot avtor.
User avatar
igor_mk
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 454
Joined: 22 Sep 2006, 16:49
Location: Скопје - Македонија
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by igor_mk »

Avijaticar wrote:Барајте го типов и правец на аеродром за сликање!

http://www.youtube.com/watch?v=2GpoOMaWml4" onclick="window.open(this.href);return false;
Јака комбинација има напраено типов јак телескоп+ добар окулар и веб камера :)
Kolku poveke stari idei imas tolku poveke novi ke mozes da sozdades.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by Bobo »

:sluzim_narodu:
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by IgorMKD »

И после го изеде ноќта :D
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by Зоран »

Only for my friend Plane spotter@FILIPV

Image
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by Skopjeair »

IgorMKD wrote:И после го изеде ноќта :D
Тежок е фраескиот и спотерскиот живот заедно! :)
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by IgorMKD »

Skopjeair wrote:
IgorMKD wrote:И после го изеде ноќта :D
Тежок е фраескиот и спотерскиот живот заедно! :)
Ништо нема лесно во животот братче :D
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Летечки спотерски викенд на Александар Велики

Post by Skopjeair »

Image

Image

Image
I fly BELL 206 when I am sober!
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests