Z3-BGK

За оние кои ги интересираат фотографските техники и џаболебарење на аеродромите.
For those who are interested in the technics of photography and like to spend time near airports.
Post Reply
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by KVARK »

Многу убава слика!

Твоја е?
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by KVARK »

filipv wrote:
KVARK wrote:Многу убава слика!
Фала!
KVARK wrote:Твоја е?
Да, сабајле ме разбудија ановите - буквално меѓу згради се муваа! Не ми беше пееската објективот при рака, иначе можеа и екстремни фотки да се направат.

Секоја чест! Една од најубавите кои сум ги видел на тема аерозапрашување со Ан-2.

Инаку и јасво сон слишнав брмчење утрово, ама бидејќи ужасно ме болеше главата претходната вечер, не бев баш сигурен дали се авиони или ми бучи мигрената. :D
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by Scylla »

Феноменална фотка Филип! Ставај ја одма на А.нет, сигурен сум дека ќе привлече големо внимание.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 28508
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by dragan_mig31 »

свака част филип.сабајле и мене ме разбудија ановите али ме мрзеже да идам до врв на зграда за да ги сликам(живеам на први спрат).
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13735
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by karamba »

Филип и од мене честитка за сликава,феноменална е!Јас сликнав нешто ама не се осудувам да пуштам покрај твојава,а ги гледав цело време сабајле секојпат се интересни,јако брчење а споро и ниско летање.Уште еднаш секоја чест за фоткава. :bravo:
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 42440
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by Iko »

Odlichna fotka! Sekoja chest druzhe!

Ushte Skopje navistina da beshe mokjen industriski centar kako shto surealno deluva na slikava... :lol:
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by avijacijamk »

Браво за фоткава, секоја чест.
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
Valter
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3356
Joined: 18 Dec 2008, 19:03
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by Valter »

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
And on the 8th day, God created the Infantry-and Hell stood at attention!
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by IgorMKD »

Respect!
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5859
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by Trpkovski Vladimir »

Фнтастична фотка.
П.С:
Филип, ја поставив на МЦМ форумот, еве линк каде е поставена. http://www.mycity-military.com/Avijacij ... n-2_7.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by Bobo »

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30748
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by alvarhanso »

Аирлија... стварно е џам фотката. :D
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 42440
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by Iko »

:bravo: :bravo: :bravo:
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13735
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by karamba »

Филип,честитка и од мене за објавава на твојава фотка на airliners.net,џам слика!Еве можност пак да ги фатиш на дело ако си тука и нормално ако не спиеш!
Втората фаза на авионското прскање ќе се изврши на 10.07. (сабота) и на 11.07. (недела), во период од 04:30 до 06:30 часот.
линк http://zurnal.mk/mk/cont.asp?k=21208120 ... =871012320" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 42440
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by Iko »

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by Skopjeair »

filipv wrote:Aјде уште малце самосебефалби: сликата е "Top of last 24 hours" и "The Photographers Choice Award". Ќе биде на насловната страна на airliners.net во следните 7 дена. :shok:

Фала дечки уште еднаш. Без вашите охрабрувања, ништо од ова немаше да биде. Понизно се поклонувам!
НЕ НЕ! Ние тебе понизно ти се поклонуваме! :)
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5859
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by Trpkovski Vladimir »

Дефинитивно, ако не кај нас, во светот дефинитивно се цени квалитетот.
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by Scylla »

Баш ми е мило што бев во право дека ќе привлече внимание фоткава на А.нет :) Феноменална е. Со што опрема е сликана?
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
Mad Scientist
On the mike at 120.3
On the mike at 120.3
Posts: 773
Joined: 05 Oct 2006, 18:42
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by Mad Scientist »

И тогаш бев на работа а и овој пат ќе бидам, у П.М. а баш фино си живеам на 11-ти спрат.
[color=blue]No good deed remains unpunished.[/color]

Нормален текст - Пишува љубител на авијација
[b][i][color=red]Здебелен црвен и искосен текст - Пишува модератор[/b][/i][/color]
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Z3-BGK

Post by Bobo »

Седам на тераса со лаптоп и пијам утринско кафе уживајки во прелетите на БониАир.(нема подобро) Ама се нешто околу зградата на ФилипВ ми се вртат :bravo:

пс.Некако силен ветер има и не летаат толку ниско...
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests