BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

За оние кои ги интересираат фотографските техники и џаболебарење на аеродромите.
For those who are interested in the technics of photography and like to spend time near airports.
Post Reply
User avatar
igor_mk
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 454
Joined: 22 Sep 2006, 16:49
Location: Скопје - Македонија
Contact:

BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by igor_mk »

Вчера случајно поминувајки во Автокоманда ме изненади 212-ката и слета буквлано до мене на стадионот на Металург. Најаверојатно стануваше збор за некоја вежба. Се истоварија 6-7 момци наоружани до заби од еден полициски џип и "тивко" си заминаа со белот :D Еве од мене некоја фотка дирекно од вчерашниот настан, и едно гратис видео :vojnik_wink:

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Kolku poveke stari idei imas tolku poveke novi ke mozes da sozdades.
User avatar
igor_mk
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 454
Joined: 22 Sep 2006, 16:49
Location: Скопје - Македонија
Contact:

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by igor_mk »

Еве го и видеото од настанот ! Уживајте !

http://www.youtube.com/watch?v=cAsOL1YWeWw" onclick="window.open(this.href);return false;
Kolku poveke stari idei imas tolku poveke novi ke mozes da sozdades.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13629
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by karamba »

Игор ама си ги начекал братче браос :bravo: ретко се фаќа ваква прилика кај нас,нашава 212ка е најбољи џандарски хеликоптер у цел свет :) легенда!
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by Зоран »

МАФ страшна работа.
Во служба на .......!
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by IgorMKD »

karamba wrote:Игор ама си ги начекал братче браос :bravo: ретко се фаќа ваква прилика кај нас,нашава 212ка е најбољи џандарски хеликоптер у цел свет :) легенда!

ПОТПИС!

212 @ Автокоманда :twisted:
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by KVARK »

Од кога стана МАР-7751?

Браво за видео-фото репортажата!
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
Momak od Gjorce
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2461
Joined: 18 Jan 2011, 16:36
Location: Скопје
Contact:

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by Momak od Gjorce »

KVARK wrote:Од кога стана МАР-7751?

Браво за видео-фото репортажата!
Pred nekoe vreme,imase Lambro napisano na temata Хеликоптерска единица "Јастреби"
http://forum.avijacija.mk/viewtopic.php ... &start=360" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Makedon
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1393
Joined: 11 Jan 2011, 20:42
Location: Skopje, Macedonia
Contact:

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by Makedon »

KVARK wrote:Од кога стана МАР-7751?

Браво за видео-фото репортажата!

A jas i tamu pisav, ama nemav povraten odgovor :) Samo 212 ima smeneto broj ili site policiski i so e pricinata za menuvanjeto?
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by IgorMKD »

Makedon wrote:
KVARK wrote:Од кога стана МАР-7751?

Браво за видео-фото репортажата!

A jas i tamu pisav, ama nemav povraten odgovor :) Samo 212 ima smeneto broj ili site policiski i so e pricinata za menuvanjeto?
Се е со некоја причина :D
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29938
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by alvarhanso »

Значи вија са тие Автокомандоси? :D
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
Momak od Gjorce
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2461
Joined: 18 Jan 2011, 16:36
Location: Скопје
Contact:

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by Momak od Gjorce »

alvarhanso wrote:Значи вија са тие Автокомандоси? :D
E ne ke da se,ipak se od kasarnata od Gjorce Petrov... :mrgreen:
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by Зоран »

Ке го јаде некој стапот....
МВР не е вољно да позира.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by Bobo »

Која опака екпипа е ова па па па :)) Поздрав момциии :bravo:

Игор си ги начекал за сите пари :D
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by Bobo »

Каде е точна локација на стадионов и како се стига до него?
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by IgorMKD »

Bobo wrote:Каде е точна локација на стадионов и како се стига до него?
Кога ќе стигнеш на граничниот премин ќе ти кажат... Ако имаш проблем со виза за влез у државата обрати ми се :twisted:
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by IgorMKD »

Momak od Gjorce wrote:
alvarhanso wrote:Значи вија са тие Автокомандоси? :D
E ne ke da se,ipak se od kasarnata od Gjorce Petrov... :mrgreen:
Кој ја знае историјата на Скопје многу добро знае дека линкот Автокоманда - Ѓорче секогаш одлично функционирал.
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by Зоран »

Многу љубезни луге не се секирај.....
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by Bobo »

IgorMKD wrote:
Bobo wrote:Каде е точна локација на стадионов и како се стига до него?
Кога ќе стигнеш на граничниот премин ќе ти кажат... Ако имаш проблем со виза за влез у државата обрати ми се :twisted:

Се надевам нема да прават проблеми,добри момци испаѓаат од таму :mrgreen:
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by IgorMKD »

Bobo wrote:
IgorMKD wrote:
Bobo wrote:Каде е точна локација на стадионов и како се стига до него?
Кога ќе стигнеш на граничниот премин ќе ти кажат... Ако имаш проблем со виза за влез у државата обрати ми се :twisted:

Се надевам нема да прават проблеми,добри момци испаѓаат од таму :mrgreen:
Нема лабаво! Уживај 8)
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
Momak od Gjorce
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2461
Joined: 18 Jan 2011, 16:36
Location: Скопје
Contact:

Re: BELL-212 MAP-7751 Автокоманда (видео)

Post by Momak od Gjorce »

IgorMKD wrote:
Кој ја знае историјата на Скопје многу добро знае дека линкот Автокоманда - Ѓорче секогаш одлично функционирал.
Јас ништо не кажав против автокоманда,и дека не сме во добри односи,само кажав дека момците се од касарната од Ѓорче...да не се сватиме погрешно... 8)
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests