18ти Август прелети

За оние кои ги интересираат фотографските техники и џаболебарење на аеродромите.
For those who are interested in the technics of photography and like to spend time near airports.
User avatar
Momak od Gjorce
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2461
Joined: 18 Jan 2011, 16:36
Location: Скопје
Contact:

Re: 18ти Август прелети

Post by Momak od Gjorce »

dragan_mig31 wrote:него дали има тамо место негде кај што можам колата да ја остаам а да не ми ја очерупаат тоа шабаните цигански од карши? :D

Зашто не си го прочитал убаво извештајот за „Парада по повод денот на Армијата на Република Македонија“ кој го поставив во темата АРМ тековни дешавки... :nenene:
заради запазување на процедурите за влез во касарната ,,Илинден“, пристигнувањето пред пријавницата на касарната, треба да биде најдоцна до 09.30 часот. За претставниците на медиумите кои ќе пристигнат со сопствени моторни возила, непоссредно пред влезот на касарната ,,Илинден“ е обезбеден паркинг.
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Re: 18ти Август прелети

Post by Scylla »

Абе така е кога трупате се во една иста тема наместо за секој настан да се има посебна тема ќе биде каде-каде попрегледно...
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14209
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: 18ти Август прелети

Post by karamba »

Momak od Gjorce wrote:
dragan_mig31 wrote:него дали има тамо место негде кај што можам колата да ја остаам а да не ми ја очерупаат тоа шабаните цигански од карши? :D

Зашто не си го прочитал убаво извештајот за „Парада по повод денот на Армијата на Република Македонија“ кој го поставив во темата АРМ тековни дешавки... :nenene:
заради запазување на процедурите за влез во касарната ,,Илинден“, пристигнувањето пред пријавницата на касарната, треба да биде најдоцна до 09.30 часот. За претставниците на медиумите кои ќе пристигнат со сопствени моторни возила, непоссредно пред влезот на касарната ,,Илинден“ е обезбеден паркинг.
Момак па убаво си праша Драган, кај да се паркира пошто таму нема паркинг за нас обична раја, паркингот горе пред ресторанот е за медиуми и останати званичници, карши е амбасадата а во средина е тоа пољаната кај што се ладат ромуланците, ако дозволат паркирање поред амбасадата и поред булеварот што иде паралелно со касарната арно, ако не ќе му ја думаме таму, тоа е муабетот...
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests