Wizz Air вработува кабински персонал

Овде може да пишувате се што ве интересира за стјуардесите и стјуардите.
Forum dedicated for cabin crew and their duties.
Post Reply
brynner

Wizz Air вработува кабински персонал

Post by brynner »

http://forum.avijacija.mk/viewtopic.php ... 05#p155105" onclick="window.open(this.href);return false;
m0mentum wrote:Конкурс за стјуарди / стјуардеси / пилоти во Wizz Air:

Стјуарди / стјуардеси
http://tbe.taleo.net/NA6/ats/careers/re ... =1&rid=176" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
leona
Падобранец
Падобранец
Posts: 1
Joined: 06 Jul 2012, 20:56
Contact:

Re: Wizz Air вработува кабински персонал

Post by leona »

Здраво на сите :)
Ме интересира дали некој се има претходно пријавено за стјуардеса на Wizz Air,бидејќи ме интересира што точно прашуваат на првиот ден од пријавувањето?
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest