Падна Ми-17-В5 (МАР-7712) во Струмица

Факти, причини и последици од авионските несреќи.
Facts, reasons and outcomes from aircrash investigations.
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Падна Ми-17-В5 (МАР-7712) во Струмица

Post by MaKoM »

Дечки пред некој минута падна нешто во околината на Струмица , брчеше силно, мислев дека е хеликоптер , па излегов на тераса и после падна на западниот дел од градот ,на излезот накај Радовиш , сега има црн чад и голем оган.....СТРАШНО и пичку матер....само да не е тоа најлошото.... :( :( :( :(
...shoveling shits up the hill...
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Re: Страшно

Post by MaKoM »

полиција, пожарна,ИМП ...аааааа лошо
...shoveling shits up the hill...
User avatar
peggio
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 415
Joined: 07 Feb 2010, 00:59
Location: Skopje
Contact:

Re: Страшно

Post by peggio »

Полициски хеликоптер се сруши кај Струмица

http://www.mrt.com.mk/node/11528Вечна им слава
Last edited by peggio on 10 Jul 2014, 23:06, edited 1 time in total.
User avatar
peggio
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 415
Joined: 07 Feb 2010, 00:59
Location: Skopje
Contact:

Re: Страшно

Post by peggio »

Четири жртви
MAP-7712
Image
Last edited by peggio on 10 Jul 2014, 23:17, edited 1 time in total.
Марко СВ.Н.
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1030
Joined: 24 May 2013, 20:32
Contact:

Re: Страшно

Post by Марко СВ.Н. »

Страшно у пм пред некој час прелета над мене ниско хеликопер незнам дали беше овој
User avatar
peggio
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 415
Joined: 07 Feb 2010, 00:59
Location: Skopje
Contact:

Re: Страшно

Post by peggio »

Last edited by peggio on 10 Jul 2014, 23:19, edited 1 time in total.
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Re: Страшно

Post by KVARK »

Аман бе, уште ова ни требаше! :(
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
Helihopter
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 889
Joined: 26 May 2012, 14:05
Contact:

Re: Падна Ми-17-5В (МАР-7712) во Струмица

Post by Helihopter »

Лоша работа :( :( :( :( :(
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Re: Падна Ми-17-5В (МАР-7712) во Струмица

Post by MaKoM »

OK,значи сега се врака од работа,бевме сите викнати од дома, по протокол...значи знаете дека нема преживеани (Сочуство до фамилиите ) што да ви кажам друго...штета..летал доста ниско, и закажил една антена ,близу фабриката Агрокор..антена која служела како предавател на локалните телевизии....
...shoveling shits up the hill...
User avatar
Flug
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 518
Joined: 19 May 2007, 17:42

Re: Падна Ми-17-5В (МАР-7712) во Струмица

Post by Flug »

Само да не се овие младите питомци, првата генерација воени пилоти.
User avatar
Flug
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 518
Joined: 19 May 2007, 17:42

Re: Падна Ми-17-5В (МАР-7712) во Струмица

Post by Flug »

А како можи удар од антена да биде доволен да го урни? Мада можи... Или го закачила на незгодно место, направила голема штета па изгубил контрола?
User avatar
Airbus
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5926
Joined: 02 Dec 2006, 18:07
Location: Boston, Maassachusetts
Contact:

Re: Падна Ми-17-5В (МАР-7712) во Струмица

Post by Airbus »

Аман бе! :( :( :( Сочуство до фамилиите и нека им е лесна земја.
Image المجد للسرب ٩٦ اعتراضية
User avatar
peggio
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 415
Joined: 07 Feb 2010, 00:59
Location: Skopje
Contact:

Re: Падна Ми-17-5В (МАР-7712) во Струмица

Post by peggio »

ОЧЕВИДЕЦ НА НЕСРЕЌАТА ТВРДИ: ХЕЛИКОПТЕРОТ НЕ БЕШЕ ОСВЕТЛЕН И ЛЕТАШЕ НИСКО

http://fokus.mk/ochevidets-na-nesrek-at ... ashe-nisko

ОБНОВЕНО Хеликоптерот што се урна летал од Ново Село накај Струмица, удрил во 140-метарска антена?

http://plusinfo.mk/vest/143501/OBNOVENO ... ska-antena

Очевидци: Хеликоптерот вртеше во воздух, не можеше да слета
http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=15332

Различни информации. Ќе биде јасно што се случило кога ќе се огласи МВР.
Last edited by peggio on 11 Jul 2014, 00:00, edited 2 times in total.
User avatar
Momak od Gjorce
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2461
Joined: 18 Jan 2011, 16:36
Location: Скопје
Contact:

Re: Падна Ми-17-5В (МАР-7712) во Струмица

Post by Momak od Gjorce »

RIP :( Сини неба
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33716
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Падна Ми-17-5В (МАР-7712) во Струмица

Post by alvarhanso »

Сега чув за ова, шок. Аман што малери ќе бевме.
Лесна им земја на загинатите, сини неба.
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33716
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Падна Ми-17-5В (МАР-7712) во Струмица

Post by alvarhanso »

Како може 140-метарска антена да не биде осветлена!?
User avatar
Helihopter
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 889
Joined: 26 May 2012, 14:05
Contact:

Re: Падна Ми-17-5В (МАР-7712) во Струмица

Post by Helihopter »

Сеуште не се знае дали е антената крива за падот или други работи ......... шпекулациии......... Ќе биде јасно што се случило кога ќе се огласи МВР.
User avatar
Helihopter
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 889
Joined: 26 May 2012, 14:05
Contact:

Re: Падна Ми-17-5В (МАР-7712) во Струмица

Post by Helihopter »

http://www.youtube.com/watch?v=8VaHxVYQ_Rk" onclick="window.open(this.href);return false;

Видео
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3197
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Падна Ми-17-5В (МАР-7712) во Струмица

Post by Skopjeair »

Pripazete so objavuvate, ve molam zaradi familiite sto citaat
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
Momak od Gjorce
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2461
Joined: 18 Jan 2011, 16:36
Location: Скопје
Contact:

Re: Падна Ми-17-5В (МАР-7712) во Струмица

Post by Momak od Gjorce »

Хелокоптериве МВР ги купи тогаш на ново или половни беа ?
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest