Се сруши G-VSKP AgustaWestland AW169

Факти, причини и последици од авионските несреќи.
Facts, reasons and outcomes from aircrash investigations.
Post Reply
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9729
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Се сруши G-VSKP AgustaWestland AW169

Post by Bobo »

Падна хеликоптерот во сопственост на Лечестер FC. Во него биле газдата на клубот, спортскиот директор и 1 пилот.. :cry:

https://twitter.com/hashtag/leicesterci ... s&src=hash" onclick="window.open(this.href);return false;

Image
Ready to take photos!
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14269
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Се сруши G-VSKP AgustaWestland AW169

Post by karamba »

Штета, нек им е лесна земја којзнае што се десило закачил ли негде мајку му? А играше Лестер со Вест Хем прееска од 18.30 несреќава била одма после утакмицата
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9729
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Се сруши G-VSKP AgustaWestland AW169

Post by Bobo »

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... qsg_t4Dd3Q" onclick="window.open(this.href);return false;
:cry:
Ready to take photos!
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests