Се урна B737 Max-8 на Ethiopian Airlines

Факти, причини и последици од авионските несреќи.
Facts, reasons and outcomes from aircrash investigations.
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41375
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Се урна B737 Max-8 на Ethiopian Airlines

Post by Iko »

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... -maks.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4070
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: Се урна B737 Max-8 на Ethiopian Airlines

Post by filipv »

Не разбирам. Како тоа сега Боинг признава, кога уште после првата несреќа ги апдејтираше процедурите доставени на пилотите? Значи уште тогаш „признале“, а не сега.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8612
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Се урна B737 Max-8 на Ethiopian Airlines

Post by Bobo »

filipv wrote:Не разбирам. Како тоа сега Боинг признава, кога уште после првата несреќа ги апдејтираше процедурите доставени на пилотите? Значи уште тогаш „признале“, а не сега.
Па веста е од PONEDELJAK, 06. MAJ 2019, 13:31 -> 15:33
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests