Аеромитинзи 2010год....

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

Супер беше.ПА ти и у БАтајниЦа Јеботе!!! хахахаа.Мора да идеме да ги пробаме пасошиве
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

Ке одиме ли на овој?
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Post by Skopjeair »

Има време, тек во Јуни е
User avatar
Дарко Д
Падобранец
Падобранец
Posts: 198
Joined: 27 Jan 2010, 13:14
Location: Куманово,Македонија
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by Дарко Д »

Кој извадил пасош ке оди а кој не извадил нема да оди :D
[img]http://www.danasoft.com/sig/goko.jpg[/img]
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 28508
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re:

Post by dragan_mig31 »

Skopjeair wrote:Има време, тек во Јуни е

батајница?
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Re:

Post by Bobo »

dragan_mig31 wrote:
Skopjeair wrote:Има време, тек во Јуни е

батајница?
За тој во Унгарија мислев...
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 28508
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Re:

Post by dragan_mig31 »

Bobo wrote:
dragan_mig31 wrote:
Skopjeair wrote:Има време, тек во Јуни е

батајница?
За тој во Унгарија мислев...
кечкемет?на тој ли мислеше?


по све изгледа добра програма ке има

http://repulonap.hu/airshow/rovatok/en/2010/
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 12090
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by AlexGreat »

Тој е ... во Август што пишува така??
Програмата му е импресивна навистина...ретко кај може да се види вакво нешто во наша близина.
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by Bobo »

Blue Angels!Вреди да се оди...Така да може нешто да организираме нормално ако има заинтересирани
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by Bobo »

filipv wrote:Count me in. Ако се договориме со коли да одиме, можам да земам тројца.
Super (:
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by Bobo »

Ајде да се организираме за унгарија?
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by Skopjeair »

Bobo wrote:Ајде да се организираме за унгарија?

Rano e uste , tek vo Avgust e! A kolku loso e 7, 8 e ovoj, a RED BUL e 19,20! Moze da pravime cel odmor! :)))
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13735
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by karamba »

Игор,замина ли ваму http://www.ila-berlin.com/ila2010/home/index_e.cfm" onclick="window.open(this.href);return false; , или не :D
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by Bobo »

karamba wrote:Игор,замина ли ваму http://www.ila-berlin.com/ila2010/home/index_e.cfm" onclick="window.open(this.href);return false; , или не :D


Луѓево прават цели веб страни за аеромитинг а кај нас нема кеш да прелетаат на нивниот ден! :evil:

Него може одмор да праиме таму горе :D
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by IgorMKD »

karamba wrote:Игор,замина ли ваму http://www.ila-berlin.com/ila2010/home/index_e.cfm" onclick="window.open(this.href);return false; , или не :D
Не другарче! Морам да завршам многу поважни работи дома. Инаку, до сега бев на ILA три пати и секогаш имало што да се види а богами и забавата во Берлин секогаш била "на нивоу". Ај, следниот пат :D
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13735
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by karamba »

IgorMKD wrote:
karamba wrote:Игор,замина ли ваму http://www.ila-berlin.com/ila2010/home/index_e.cfm" onclick="window.open(this.href);return false; , или не :D
Не другарче! Морам да завршам многу поважни работи дома. Инаку, до сега бев на ILA три пати и секогаш имало што да се види а богами и забавата во Берлин секогаш била "на нивоу". Ај, следниот пат :D
Здравје боже секогаш има следен пат.Битно си бил и си видел знаеш што е како е и каде е,домашните работи се најважни.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13735
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by karamba »

Од 19 до 25 јули
http://www.farnborough.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.farnborough.com/Site/Content ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Да не е некој успут па да рече еј незнаев :D :D :D
Еве и од Боинг најава за дел од нивната програма
http://www.defencetalk.com/boeing-debut ... ugh-27474/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Мирче Нешовски
Падобранец
Падобранец
Posts: 28
Joined: 15 Aug 2007, 11:23
Location: Скопје
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by Мирче Нешовски »

Уште две недели и некој ден до Кечкемет! Ке имаме ли некоја организација?
Према viamichelin.com богами има 714km до таму.
Знае ли некој каде во близина може да се преноќи, и то ...
MirceN
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by Bobo »

Што се 714 км со добро ауто:)
User avatar
Мирче Нешовски
Падобранец
Падобранец
Posts: 28
Joined: 15 Aug 2007, 11:23
Location: Скопје
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by Мирче Нешовски »

2 X 357 Km
He,he
MirceN
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest