Aеро Митинг Битола - 2009 ( Видео )

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
Post Reply
User avatar
igor_mk
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 454
Joined: 22 Sep 2006, 16:49
Location: Скопје - Македонија
Contact:

Aеро Митинг Битола - 2009 ( Видео )

Post by igor_mk »

Со закаснување од скоро една година :oops: Направив клипче од 10 минути со најинтересните моменти и прелети што се случуваа на вториот аеро митинг во Битола 2009 година. Во овие 10 минути се прикажани скоро сите летала кој беа присутни таму со нивните според мене најдобри прелети и маневри. Па погледнете го и кажете дали ви се допаѓа :D
А за оние кој сакаат повеке имам подготвено филмче од цели 40 мин со комплетната програма која се одвиваше на аеро митингот па ако има заинтересирани можам без проблем да го закачам на некој сервер па вие да си го сименете.

Повелете
http://www.youtube.com/watch?v=mYLtmhY2CqY" onclick="window.open(this.href);return false;
Kolku poveke stari idei imas tolku poveke novi ke mozes da sozdades.
User avatar
MIKI-basshunter
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 339
Joined: 06 Nov 2007, 20:30
Location: Велес
Contact:

Re: Aеро Митинг Битола - 2009 ( Видео )

Post by MIKI-basshunter »

супер е видеото...браво за трудот...
инаку оваа година ќе има аеро митинг...? Немој да не испадне работава како со ден на ВВ и ПВО
-"You can do anything, but not everything."
-"No bastard ever won a war by dying for his country. He won it by making the other poor dumb bastard die for his country."
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Aеро Митинг Битола - 2009 ( Видео )

Post by Bobo »

Не ги споредувај Аеро клуб Битола со АРМ :)
User avatar
MIKI-basshunter
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 339
Joined: 06 Nov 2007, 20:30
Location: Велес
Contact:

Re: Aеро Митинг Битола - 2009 ( Видео )

Post by MIKI-basshunter »

Bobo wrote:Не ги споредувај Аеро клуб Битола со АРМ :)
дај боже да грешам :) ...но и тогаш ни на крај памат не помислував на ова, па ете се случи...
-"You can do anything, but not everything."
-"No bastard ever won a war by dying for his country. He won it by making the other poor dumb bastard die for his country."
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest