EAA Airventure Oshkosh

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
Post Reply
User avatar
Mad Scientist
On the mike at 120.3
On the mike at 120.3
Posts: 773
Joined: 05 Oct 2006, 18:42
Contact:

EAA Airventure Oshkosh

Post by Mad Scientist »

Еден од најголемите собири на воздухопловни ентузијасти почнува на 26. Јули и ќе трае до 1. Август. Информации на http://www.airventure.org" onclick="window.open(this.href);return false;, во живо од двете контролни кули на http://www.liveatc.net/search/?icao=kosh" onclick="window.open(this.href);return false;. Верувајте, има што да се слушне. Еве и едно time-lapse видео од лани.
Image
[color=blue]No good deed remains unpunished.[/color]

Нормален текст - Пишува љубител на авијација
[b][i][color=red]Здебелен црвен и искосен текст - Пишува модератор[/b][/i][/color]
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: EAA Airventure Oshkosh

Post by IgorMKD »

No comment!!! Respect!

http://marcbrecy.perso.neuf.fr/Oshkosh.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13629
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: EAA Airventure Oshkosh

Post by karamba »

Па па па,безобразно добро и масовно,што ти душа сака :bravo:
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13629
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: EAA Airventure Oshkosh

Post by karamba »

Сакав да отворам нова тема ама случајно пролистав надолу па гледам има тема за овој традиционален настан,за жал годинава една Ф16ка неславно заврши но добро е дека пилотот е ОК,дали се зезна нешто со 16кава дали лошо процени пилотов не може да се види/каже од видеово,али како и да е отиде 16кава у бавча..
П.С Тој со глаата па баш на најинтересното мораше да го има
http://www.youtube.com/watch?v=T1sdI6X44Rc" onclick="window.open(this.href);return false;
Ова е нешто подобро али пак смета типот
http://www.youtube.com/watch?v=LUei3kAc ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: EAA Airventure Oshkosh

Post by IgorMKD »

Добро ќе беше само F-16ката да излеташе :D

http://www.worldwarbirdnews.com/2011/07 ... t-oshkosh/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13629
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: EAA Airventure Oshkosh

Post by karamba »

IgorMKD wrote:Добро ќе беше само F-16ката да излеташе :D

http://www.worldwarbirdnews.com/2011/07 ... t-oshkosh/" onclick="window.open(this.href);return false;
Како што би рекле кумановци:"Пууу да ти ј..у д'н до пoдне,није ми д'н д'нске" :) така и на овие не им бил денот.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests