Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
User avatar
Грозев
Падобранец
Падобранец
Posts: 9
Joined: 25 Oct 2009, 01:12
Location: България, ЕС
Contact:

Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Грозев »

Привет,

Ако позволите ще направи един малък анонс.
Американската демонстрационна група Thunderbirds ще направи шоу в България на 25 юни 2011 г. Събитието ще бъде в авиобаза Граф Игнатиево, край Пловдив. :D
На този линк има малко повече информация.
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5732
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Thunderbirds in Bulgaria (25 JUN 2011)

Post by Trpkovski Vladimir »

Ух, одлична вест, уште да можам да одам би било фантастично.
Ај да сме живи и здрави до 25 јуни, па да видиме. :D :D :D
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2010

Post by MaKoM »

Таму сме , само модераторот да направи поромена на насловот оти сега ке сме 2011 а јуни 2010 помина така да... 8)

Иначе одлична можност да се организираме :bravo:
...shoveling shits up the hill...
User avatar
zafiro301
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1103
Joined: 13 Mar 2007, 20:50
Location: Sofija BG, Kumanovo MKD
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by zafiro301 »

Грозев wrote:Привет,

Ако позволите ще направи един малък анонс.
Американската демонстрационна група Thunderbirds ще направи шоу в България на 25 юни 2011 г. Събитието ще бъде в авиобаза Граф Игнатиево, край Пловдив. :D
На този линк има малко повече информация.
Благодаря за информацията, г-ин Грозев.
Aerospace engineers build weapons, civil engineers build targets!
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by alvarhanso »

Ова вреди да се види. :bravo:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
inmate1807
Падобранец
Падобранец
Posts: 16
Joined: 29 Dec 2010, 00:30
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by inmate1807 »

дали ова е најблискиот Аеромитинг кој би можеле ние од МК да го посетиме?
Има ли пилот во Авионот?
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by IgorMKD »

Добредојде inmate1807!

Секако ова е еден од најблиските и најатрактивни аеромитинзи во регионот. Во непосредна близина се и Батајница и Танагра. Кај да се појде од овие три места без сомнение ќе биде доживување.
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
inmate1807
Падобранец
Падобранец
Posts: 16
Joined: 29 Dec 2010, 00:30
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by inmate1807 »

IgorMKD wrote:Добредојде inmate1807!

Секако ова е еден од најблиските и најатрактивни аеромитинзи во регионот. Во непосредна близина се и Батајница и Танагра. Кај да се појде од овие три места без сомнение ќе биде доживување.
Фала Игор. Ова во Бугарија е тек на 25 јуни. Има од овие другите 2 некој да се одржува порано?
Има ли пилот во Авионот?
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8648
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Bobo »

Одиме така? :sluzim_narodu:
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Skopjeair »

Ќе не расипат во Бугарија! Таму треба со преспивање да се оди! :)
I fly BELL 206 when I am sober!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8648
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Bobo »

Не се даваме лесно ние :mrgreen:
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Skopjeair »

Да не не те пуштат да одиш? :)
I fly BELL 206 when I am sober!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8648
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Bobo »

Викам,не им се даваме лесно треба да се мачат да праат муабет со нас таму :lol: Иам виза за сегде јас... :mrgreen:
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8648
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Bobo »

Има организирано комбе.Има уште 4 слободни места ајде пријавувајте се! Кај мене и СкопјеЕр
User avatar
Грозев
Падобранец
Падобранец
Posts: 9
Joined: 25 Oct 2009, 01:12
Location: България, ЕС
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Грозев »

Още малко информация за демонстрацията на 25 юни!
Препоръчвам да се влезе на летището преди обед за да се заемат добри места. Очаква се много народ, защото шоуто е безплатно :)
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29915
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by alvarhanso »

Истечен ми е пасошот. Damn! :evil:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
zdravkin2000
Едриличар
Едриличар
Posts: 227
Joined: 02 Dec 2007, 20:00
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by zdravkin2000 »

a kolku kes za kombeto i kolku dena e planiran izletot
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8648
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Bobo »

Од сабајле до вечер отрпилика по 60 евра од човек одење враќање ке испадне.
User avatar
zdravkin2000
Едриличар
Едриличар
Posts: 227
Joined: 02 Dec 2007, 20:00
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by zdravkin2000 »

60 evra samo patot a vleznici tamu ima ili vlezot e sloboden
User avatar
leopard
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2009, 11:47
Location: Skopje
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by leopard »

Bobo wrote:Од сабајле до вечер отрпилика по 60 евра од човек одење враќање ке испадне.

Да не правите некоја заебанција со цениве и превозот???????
Напред към комунизма
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest