Аеро Митинг 2011, Битола

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
Post Reply
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13627
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by karamba »

И Галеб Г2 нормално...

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by KVARK »

karamba wrote:И Галеб Г2 нормално...


Image

Овој чичава е пилотот? :shock:
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
МАРТИН
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1371
Joined: 02 Jun 2010, 07:40
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by МАРТИН »

Така некако, и уште еден мислам
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by EDRILICAR »

KVARK wrote:
karamba wrote:И Галеб Г2 нормално...


Image

Овој чичава е пилотот? :shock:

ova e mehanicar
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13627
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by karamba »

Image
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13627
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by karamba »

Image
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 23498
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by dragan_mig31 »

Ова е брк што влева сигурност и држи ауторитет.

Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8648
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Bobo »

dragan_mig31 wrote:Ова е брк што влева сигурност и држи ауторитет.

Image
Ова е поим за Машко!
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 23498
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by dragan_mig31 »

Али Југословенски мушкарац.Замисли у време ЈНА му изедеш говна на оваков коа ќе ти ја опали една преку муцка :D
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Мирче Нешовски
Падобранец
Падобранец
Posts: 28
Joined: 15 Aug 2007, 11:23
Location: Скопје
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Мирче Нешовски »

Неколку скромни сликички од мене, како и 6 сек. клип со прелет на Галебот. Инаку сликани не прастар HP735 од 2004 година!

http://www.nesovski.com/avijacija.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Се надевам за година/две ќе дојде баре 4-члена Аеро група (барем од соседството).
MirceN
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8648
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Bobo »

http://www.youtube.com/watch?v=L2q4j8Qi ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8648
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Bobo »

http://www.youtube.com/watch?v=nxx-IcA3 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Епа ова е тоа полетување коа го згрмија мап 7712.Не е фатено цело добро ама... :D
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8648
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Bobo »

Image

Епа дечки еве ја долго очекуваната слика.Муабетот за бришечи лет над 3 метара над публика! :twisted: :twisted: :twisted: А внатре беше :bravo: :bravo: :bravo:
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8648
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Bobo »

Image
User avatar
stef4o
Падобранец
Падобранец
Posts: 129
Joined: 12 May 2009, 00:26
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by stef4o »

Топ се сликите од полетувањето на MAP-7712, од надвор изгледало страва :D
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5732
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

Ај и јас да поставам она што го имам. :D

За почетокот не дочекаа овие страшни слики. :vojnik_iznenaden:

Image

Image

Image

Image

Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5732
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

Image

Image

Image

Image

Знам дека немаат врска со аеромитингот, ама срцево ме боли кога знам дека можат да се ремонтираат по цена на еден автомобил од средната класа. :(

Искрено да ви кажам, вниманието ми го привлече полициската Ми-17-ка, некако зрачи со сила и моќ, не дека армиските Ми-8 и Ми-17 не се такви, ама мали измени во дизајнот чуда прават. :D

Image

Image

А тука беше и главната атракција на аеромитингот. :wink:

Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5732
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

Како и Чарли, некако господски надмен, иако помал од останатите негови браќа кои беа дојдени таму. :D

Image

Како и Ѕверот, кој беше во тој момент најдалеку поставен од мене.

Image

Ама пусто око бега и на другата страна. :mrgreen: :mrgreen:

Image

А тука е и летачкиот персонал.

Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5732
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

Штета што оваа Утва повеќе не лета, би било забавно а и корисно за аероклубот да ја оспособат повторно.

Image

Image

Упссс !!!

Image

Да не се препознае некој ?? :wink:

Image

И тогаш ни стигна министеро, во армиската Ми-17-ка.

Image

Еееејјјј, пусто око ненаситно. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
stef4o
Падобранец
Падобранец
Posts: 129
Joined: 12 May 2009, 00:26
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by stef4o »

Ахххх, тие очи спотерски хехехе :D Не за џабе на маичките пишуваше, Битола има и аеродром и чупиња :lol:
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest