МАКС 2011

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

МАКС 2011

Post by Зоран »

NEW PART OF THE EXHIBITION PROGRAM "MAKS-2011"

Image


http://www.aviasalon.com/en" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by IgorMKD »

На ова местото му е во "Аеромитинзи и случувања".
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: МАКС 2011

Post by Зоран »

IgorMKD wrote:На ова местото му е во "Аеромитинзи и случувања".

OK :D

Ja utnav se sogla suvam.
Vreme e za copy paste. 8)
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29932
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by alvarhanso »

http://www.youtube.com/watch?v=goAr0z7J ... dded#at=36" onclick="window.open(this.href);return false;
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13629
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by karamba »

http://rt.com/on-air/maks-2011-air-show/" onclick="window.open(this.href);return false;
По рускиве сајтови го најдов ова,не е лошо
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29932
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by alvarhanso »

Одлично Карамба!
Моментално ги танкаат Су-34 и Су-35.
Блазе на тие што во живо ќе го следат настанов. Има да го шинат вратот од гледање нагоре.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13629
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by karamba »

alvarhanso wrote:Одлично Карамба!
Моментално ги танкаат Су-34 и Су-35.
Блазе на тие што во живо ќе го следат настанов. Има да го шинат вратот од гледање нагоре.
Ама баш Алвар :) за да се гледа МАКС-ов и нему сличните митинзи треба прво да се навежба чоек,блазе си им на присутните.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13629
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by karamba »

Ама здраво ја испржи мајсторот Ф15ката прееска на настапот по по по :roll: и ја извади маста за сите пари,ја гледавте ли?моментално линкот од погоре не функционира(веројатно зошто нема настап касно е веќе) ќе видиме утре,инаку денојве,денес утре задутре се за *одабрана* клиентела и се затворени за јавност затоа и така делува празно али викендов ќе биде интересно.
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29932
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by alvarhanso »

Пу, јзк! Не ја гледав 15-ката. :evil:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by apo_bullseye »

karamba wrote:Ама здраво ја испржи мајсторот Ф15ката прееска на настапот по по по :roll: и ја извади маста за сите пари,ја гледавте ли?моментално линкот од погоре не функционира(веројатно зошто нема настап касно е веќе) ќе видиме утре,инаку денојве,денес утре задутре се за *одабрана* клиентела и се затворени за јавност затоа и така делува празно али викендов ќе биде интересно.
Дома грмеа звучките. Таму само можам да замислам како било.
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by IgorMKD »

karamba wrote:Ама здраво ја испржи мајсторот Ф15ката прееска на настапот по по по :roll: и ја извади маста за сите пари,ја гледавте ли?моментално линкот од погоре не функционира(веројатно зошто нема настап касно е веќе) ќе видиме утре,инаку денојве,денес утре задутре се за *одабрана* клиентела и се затворени за јавност затоа и така делува празно али викендов ќе биде интересно.
Ај може ќе купат русите F-15 :D
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by IgorMKD »

Некој претерал со кочниците :D

http://www.youtube.com/watch?v=y5UB1erztFM" onclick="window.open(this.href);return false;
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29932
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by alvarhanso »

Керамички дискови се дополнителна опрема. :)
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13629
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by karamba »

Овој линк(официјален на МАКС) работи барем за сега,во моментов пристигнаа г-дата со Ерфорс1-Русија,четвртото поле кликнете го десно
http://www.aviasalon.tv/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29932
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by alvarhanso »

Тукушто ја изгледав точката на ПАК-ФАК. Добар е "малиот", ќе го биде. :mrgreen:
http://rt.com/on-air/maks-2011-air-show/" onclick="window.open(this.href);return false;
Фино беше што можеше да се види и македонското знаме на еден од јарболите покрај хангарите.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13629
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by karamba »

karamba wrote:Овој линк(официјален на МАКС) работи барем за сега,во моментов пристигнаа г-дата со Ерфорс1-Русија,четвртото поле кликнете го десно
http://www.aviasalon.tv/" onclick="window.open(this.href);return false;
Има пренос на линков,сега иде Рафал-от(прави чигра е :) )прееска беше пак Ф15 и пак мајсторот го *исцепи* машки до даска а слетувањето онака на задњите споро и долго беше екстра,ССЈ100-ката направи еден демо лет многу добар,на полетување пилотот можда се забораи дека патнички е авионот кога му ја опали нагоре по кратка постапка :lol: ,кој може нека гледа многу интересни работи има.
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29932
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by alvarhanso »

На 4-тиот линк беше (Откритија Плоштадка)?
Сега на него идеше Т-50.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29932
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by alvarhanso »

Охохооо... еве ги Миговите накрцкани. :twisted:
Само од порнич музикава не се слушаат машините. :evil:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13629
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by karamba »

alvarhanso wrote:На 4-тиот линк беше (Откритија Плоштадка)?
Сега на него идеше Т-50.
Да Алвар на тој линк,сега е 29ка една(цистерната :) ја имавме на слики денојве),него на Т-50кана има ли некој дел сем трупот,а да е неподвижен мајку му,све се мрда на него,посебно се интересни и многу влијание имаат на маневрибилноста подвижните вертикалци :shock: у секунда го изместуваат авионов...
Едит-Два МиГ-а биле сеа видов,они у сет си одат вториот е изглеа МиГ35
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: МАКС 2011

Post by IgorMKD »

Мајсторов поима нема каде тера :D

Image
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest