10ти Јуни Ден на вВИНГ

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by MaKoM »

Момци и девојки , ке има ли нешто да се види за денот на ВВ или да се одам на работа . ???
...shoveling shits up the hill...
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Bobo »

Исто ко лани ке ти кажам,ке има оси пчели и бумбари
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Bobo »

А ти си отворил фирма и затоа се криеш.Чекам у бариста кока-кола
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Bobo »

Виа Игнатиа е во сред Солун хаха.Шала на страна ајде ако знае некој за 10јуни дали има нешто да идеме со маиците да шетаме
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by MaKoM »

Bobo wrote:А ти си отворил фирма и затоа се криеш.Чекам у бариста кока-кола
Ebagooo....od kade sega takvi raboti...ke mu se javam sega ke prasam koj mu dozvoli da go koristi mojot nik.... c c c c c ... :vojnik_fraer: :vojnik_fraer: :vojnik_fraer:
...shoveling shits up the hill...
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by IgorMKD »

9 јуни момци! Дали ќе биде Open day не знам.
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Bobo »

Одиме!
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Skopjeair »

IgorMKD wrote:9 јуни момци! Дали ќе биде Open day не знам.

10 часот ќе има свеченост и статична изложба
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by MaKoM »

Skopjeair wrote:
IgorMKD wrote:9 јуни момци! Дали ќе биде Open day не знам.

10 часот ќе има свеченост и статична изложба
Статича , а ке има ли нешто да лета или пак нема бензин :)))
...shoveling shits up the hill...
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 28508
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by dragan_mig31 »

Нема летање.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by avijacijamk »

Денес се распрашав ќе има некој строј али ништо нема да лета сеа за сеа. Но ќе има отворен ден!!!
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Bobo »

avijacijamk wrote:Денес се распрашав ќе има некој строј али ништо нема да лета сеа за сеа. Но ќе има отворен ден!!!
Ако си таму да се видиме..
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by avijacijamk »

Да и ние сме поканети на прославата така да се гледаме...
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Bobo »

Кој ке оди?
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by MaKoM »

mene mi se odi, ama neznam , se mislam uste....Ako se dogovorime da se vidime , pogolem del od MAF mislam deka ke napravime dobra sredba..
...shoveling shits up the hill...
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Bobo »

Ајде,само како да стигнеме до таму.Кој е со ауто?Ако сме МАФ 10+ членови ке крадеме 17ка :mrgreen:
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by apo_bullseye »

Јас сум за, само како што кажа бобо, да најдеме превоз.
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Skopjeair »

МАФ маиците се задолжителни
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
zdravkin2000
Едриличар
Едриличар
Posts: 229
Joined: 02 Dec 2007, 20:00
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by zdravkin2000 »

a tie so nemaat MAF maicki dali se dobrodojdeni
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Bobo »

хе,хе Секако дека се
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest