10ти Јуни Ден на вВИНГ

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by apo_bullseye »

zdravkin2000 wrote:a tie so nemaat MAF maicki dali se dobrodojdeni
Секако :)
User avatar
zdravkin2000
Едриличар
Едриличар
Posts: 228
Joined: 02 Dec 2007, 20:00
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by zdravkin2000 »

mozebi treba da se napravat uniformi za MAF momcite kako na crnive panteri vo USA da bidat po uoclivi
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Зоран »

И јас сум за .
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8660
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Bobo »

Па утре покрај ден на винг ке биде и ден на маф.Се гледаме
User avatar
zdravkin2000
Едриличар
Едриличар
Posts: 228
Joined: 02 Dec 2007, 20:00
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by zdravkin2000 »

a zurkava od kolku casot pocnuva
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13629
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by karamba »

Ајде бре јунаци има ли некое кадро мајку му :)
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5732
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Trpkovski Vladimir »

Ништо Карамба, изгледа ги фатило мрза. :(
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13629
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by karamba »

Trpkovski Vladimir wrote:Ништо Карамба, изгледа ги фатило мрза. :(
Невозможно Владо,праат некоја дубара намерно не пуштаат слики :lol:
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by IgorMKD »

Не си далеку од вистината... Се работи за екипа во тешка илегала... Јас денес направив едвај 4-5 слики и сите од Zlin-ов кој го споделувам со Вас... За повеќе обратете се кај екипата која се шина од сликање... Уште еднаш голем поздрав до сите припадници на вВИНГ и среќен празник!
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13629
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by karamba »

Среќен празник на сите припадници на вВИНГ .
User avatar
Христијан
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 2749
Joined: 16 Sep 2009, 23:14
Location: Република Македонија
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Христијан »

Среќен празник за сите припадници на вВинг.
The only easy day, was yesterday!
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 9617
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by AlexGreat »

Фала и кај вас! :lol:
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 23528
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by dragan_mig31 »

Нека е честит денот на Вингот и на сите негови припадници и фанови

Image
Image
Image
Image
Image
Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 9617
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by AlexGreat »

Ooo hangarov e 5ka!
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Зоран »

Конечно кај нас нешто да свети.

А момците од бившиот 501 одред „„Соколи „„ ги иамше на смотра или не.
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15381
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by IgorMKD »

Беа и они.
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
Христијан
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 2749
Joined: 16 Sep 2009, 23:14
Location: Република Македонија
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Христијан »

Прашање до оние што беа на прославата.Како сте задоволни од прославата?Подобро ли беше од лани или полошо?
The only easy day, was yesterday!
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 23528
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by dragan_mig31 »

Христијан ќе оставам само,БЕЗ КОМЕНТАР.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
igor_mk
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 454
Joined: 22 Sep 2006, 16:49
Location: Скопје - Македонија
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by igor_mk »

dragan_mig31 wrote:Христијан ќе оставам само,БЕЗ КОМЕНТАР.
Во позитвна или негативна смисла ? :)
Kolku poveke stari idei imas tolku poveke novi ke mozes da sozdades.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8660
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Bobo »

Позитивна секако,Дури и министерот беше задоволен од летната состојба на су-25.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests