Combat Aircraft Monthly

Научни трудови и литературни дела од професионалната авијација.
Science and literature materials from professional aviation.
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by kocov »

IgorMKD wrote:Изволте најновиот број за download:

http://www.farposst.ru/2010/12/29/Comba ... No_12.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mногу уба страна игор очите ми истекоја само книги пајгам , особено за фортификаци и за пушкари и цел нет го истрошив
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 46054
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by Iko »

IgorMKD wrote:
Iko wrote:Ima eden dotichen natpis za J-20 vo koj e spomenato neshto shto osobeno me interesira...
Let me see...

Igorche - da ne proveri bratche za ova shto te prashav?
User avatar
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by Canemakedonski »

Во меѓувреме, еве го мајскиот број:

http://ebook-free-download.net/post/201 ... -2012.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15436
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by IgorMKD »

Iko wrote:
IgorMKD wrote:
Iko wrote:Ima eden dotichen natpis za J-20 vo koj e spomenato neshto shto osobeno me interesira...
Let me see...

Igorche - da ne proveri bratche za ova shto te prashav?
Абе го барав ама не можам да го најдам мајку му... Ај при прв следен претрес на купиштата ќе ти го ископам. Не сум заборавил!
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15436
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by IgorMKD »

kocov wrote:
IgorMKD wrote:Изволте најновиот број за download:

http://www.farposst.ru/2010/12/29/Comba ... No_12.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mногу уба страна игор очите ми истекоја само книги пајгам , особено за фортификаци и за пушкари и цел нет го истрошив
Башка нон стоп има нови и нови... Јас имам еден мал милион книги од тука. Добар муабет ова "само книги пајгам" :twisted:
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 46054
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by Iko »

Koga kje mozhesh bratche...ne e nishto itno....
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by kocov »

IgorMKD wrote:
kocov wrote:
IgorMKD wrote:Изволте најновиот број за download:

http://www.farposst.ru/2010/12/29/Comba ... No_12.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mногу уба страна игор очите ми истекоја само книги пајгам , особено за фортификаци и за пушкари и цел нет го истрошив
Башка нон стоп има нови и нови... Јас имам еден мал милион книги од тука. Добар муабет ова "само книги пајгам" :twisted:
Имаа гледам и шеми за модели како да си напрвиш од книга(хартија), добра страница сега читам книги за тврдината во верден и оваа за египетски типови на утврдување
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15436
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by IgorMKD »

Баш ми е мило што ти се допаѓа страната.
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by kocov »

IgorMKD wrote:Баш ми е мило што ти се допаѓа страната.
Ептен е добра а верјвај знајш колку време барав вакви страни и неможев да најдам, а тие страни биле тука на форумот
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15436
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by IgorMKD »

Iko wrote:Bratche, sluchajno da ne ti se naogja Martovskiot broj za 2011-ta?
Се надевам не се лутиш што толку долго чекаше?

Image

Два линка кон мартовскиот број за 2011 година:
http://depositfiles.com/files/rteei2anv" onclick="window.open(this.href);return false;
http://rapidgator.net/file/5107026/Comb ... 3.pdf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 46054
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by Iko »

Ni najmalce druzhe - ti blagodaram mnogu! Duzham pivo (gajbiche ako se slagash, onaka "lezetski", uz skarichka i salata)! :bravo: :bravo: :bravo:
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15436
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by IgorMKD »

Iko wrote:Ni najmalce druzhe - ti blagodaram mnogu! Duzham pivo (gajbiche ako se slagash, onaka "lezetski", uz skarichka i salata)! :bravo: :bravo: :bravo:
Звучи ОК... Екипата е спремна :D
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 46054
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by Iko »

Toa sakam da go chujam...aj pri prvoto sledno doagjanje vo Skopje...koa kje mu sedneme (si go znaeme nie redot aj ti)... :twisted: :twisted: :twisted:
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15436
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by IgorMKD »

Јуни 2012

Image

http://depositfiles.com/files/w8mq9qww1" onclick="window.open(this.href);return false;
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15436
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by IgorMKD »

Јули 2012

Image

http://www.gigabase.com/getfile/nwJXw98 ... 7.rar.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15436
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by IgorMKD »

Август 2012

Image

http://www.gigabase.com/getfile/nwJXw98 ... 8.rar.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33716
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by alvarhanso »

Екстра, muito obrigado! :)
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15436
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by IgorMKD »

Септември 2012

Image

http://turbobit.net/398wkcckq73q.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9729
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by Bobo »

А да пуштиме тоа текстот и слика некоја што зборевме? :mrgreen:
Ready to take photos!
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15436
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Combat Aircraft Monthly

Post by IgorMKD »

Ќе се договориме... Вратите во CA ни се отворени, немај гајле.
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest