Продавам книга (Vojni helikopteri)

Научни трудови и литературни дела од професионалната авијација.
Science and literature materials from professional aviation.
Post Reply
User avatar
Црн барон
Командир на Т-72
Командир на Т-72
Posts: 1042
Joined: 04 Jul 2009, 13:31
Location: Струмица, МАКЕДОНИЈА
Contact:

Продавам книга (Vojni helikopteri)

Post by Црн барон »

Продавам книга, во одлична состојба :)

Vojni helikopteri

Aвтор: Predrag Pejčić

Цена: 350 ден.

http://static.kupindoslike.com/Vojni-he ... 155653.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://static.kupindoslike.com/Vojni-he ... 155655.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://i34.tinypic.com/2q38al5.jpg[/img]
''Доколку се пробијат тенковите, по нив доаѓа и победата!'' Хајнц Гудеријан
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36001
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Продавам книга (Vojni helikopteri)

Post by dragan_mig31 »

па како това колега вие да имате литература на српски?
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
brynner

Re: Продавам книга (Vojni helikopteri)

Post by brynner »

dragan_mig31 wrote:па како това колега вие да имате литература на српски?
:lol:
User avatar
Црн барон
Командир на Т-72
Командир на Т-72
Posts: 1042
Joined: 04 Jul 2009, 13:31
Location: Струмица, МАКЕДОНИЈА
Contact:

Re: Продавам книга (Vojni helikopteri)

Post by Црн барон »

dragan_mig31 wrote:па како това колега вие да имате литература на српски?
Затава не ми треба и га продавам :x
[img]http://i34.tinypic.com/2q38al5.jpg[/img]
''Доколку се пробијат тенковите, по нив доаѓа и победата!'' Хајнц Гудеријан
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Re: Продавам книга (Vojni helikopteri)

Post by MaKoM »

Црн барон wrote:
dragan_mig31 wrote:па како това колега вие да имате литература на српски?
Затава не ми треба и га продавам :x

Абе кога се врна од Белград ??
...shoveling shits up the hill...
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36001
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Продавам книга (Vojni helikopteri)

Post by dragan_mig31 »

И како това вие во Београд во престолницата на окупаторот?

*** Image deleted upon user request ***
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Црн барон
Командир на Т-72
Командир на Т-72
Posts: 1042
Joined: 04 Jul 2009, 13:31
Location: Струмица, МАКЕДОНИЈА
Contact:

Re: Продавам книга (Vojni helikopteri)

Post by Црн барон »

Кој ти дава за право да поставуваш слики со мене на форумот???

Сакам модераторите да ја избришат.

Па одам во Белград јас двапати годишно, се ослободивме од окупацијата во 1991 година...
[img]http://i34.tinypic.com/2q38al5.jpg[/img]
''Доколку се пробијат тенковите, по нив доаѓа и победата!'' Хајнц Гудеријан
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36001
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Продавам книга (Vojni helikopteri)

Post by dragan_mig31 »

Нек ај избришат модераторите слободно :) и викаш 91 сме се ослободиле од окупацијата а(Чисто сумњам дека се сеќаваш на 91ва година)?Дете многу ми е жал што си овака затуцан и индоктриниран у овој поглед :) пошто фин момак си и стварно е греота :)
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15436
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Продавам книга (Vojni helikopteri)

Post by IgorMKD »

Црн барон wrote:Продавам книга, во одлична состојба :)

Vojni helikopteri

Aвтор: Predrag Pejčić

Цена: 350 ден.

http://static.kupindoslike.com/Vojni-he ... 155653.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://static.kupindoslike.com/Vojni-he ... 155655.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Пушти ја во Скопје по MaKoM, јас ќе ти ја купам. Ок?
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Re: Продавам книга (Vojni helikopteri)

Post by MaKoM »

MaKoM e vo Sofia !!! Ke se vrati vo Makedonija vo dekemvri !
...shoveling shits up the hill...
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15436
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Продавам книга (Vojni helikopteri)

Post by IgorMKD »

Тогаш ќе направиме бизнис.
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
1
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 390
Joined: 16 Nov 2009, 23:21
Location: Gold Mine Maidanpek.....

Re: Продавам книга (Vojni helikopteri)

Post by 1 »

MaKoM wrote:MaKoM e vo Sofia !!! Ke se vrati vo Makedonija vo dekemvri !
Да не си Вов хотел сас звездички!!!!
UDB-a watching you!

[img]http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/74767_312304168883335_877366877_n.jpg[/img]
User avatar
Црн барон
Командир на Т-72
Командир на Т-72
Posts: 1042
Joined: 04 Jul 2009, 13:31
Location: Струмица, МАКЕДОНИЈА
Contact:

Re: Продавам книга (Vojni helikopteri)

Post by Црн барон »

IgorMKD wrote:
Црн барон wrote:Продавам книга, во одлична состојба :)

Vojni helikopteri

Aвтор: Predrag Pejčić

Цена: 350 ден.

http://static.kupindoslike.com/Vojni-he ... 155653.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://static.kupindoslike.com/Vojni-he ... 155655.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Пушти ја во Скопје по MaKoM, јас ќе ти ја купам. Ок?
Со мало задоцнување од неколку месеци, сега го видов постот, книгата се уште ја имам, утре ќе бидам во Скопје...
[img]http://i34.tinypic.com/2q38al5.jpg[/img]
''Доколку се пробијат тенковите, по нив доаѓа и победата!'' Хајнц Гудеријан
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest