Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

За љубителите на лесните авиони,падобранството,едрилиците и ултралесните летала.
For the fans of the light aircraft, paragliders, private flying and sailplanes.
Post Reply
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9730
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by Bobo »

Столе Маф wrote: 24 Jun 2023, 13:29 Да бе АН 2 , брчи , и се мислиш ќе ти падне на куќа , па уште ако знаеш колку беа стари нашиве .
An2 mama ebava so letanje u istocna MKD. Sledno e dogovoreno tamo da fotkame

Ps.ke pustam fotki poposle ja
Ready to take photos!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9730
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by Bobo »

Ready to take photos!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9730
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by Bobo »

03.20 се чекавме со Драган кај Зоолошка, какви цури имаше од искачање од дискотекиве спремни топ, ние со ранци натоварени, сталаци за фоткање, дронови.. :D И Почнавме со фоткање околу 3.50наутро па се до 8ипол негде.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Бонус од денес

Image

Image

Фоткиве не се едитирани, ептен ме мрзи!
Ready to take photos!
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33749
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by alvarhanso »

Bobo wrote: 24 Jun 2023, 16:20 03.20 се чекавме со Драган кај Зоолошка, какви цури имаше од искачање од дискотекиве спремни топ, ние со ранци натоварени, сталаци за фоткање, дронови.

Грешни авиони имате фоткано. :)

Шала на страна, топ се фотките.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9730
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by Bobo »

Да да хаха :D

Фала!
Ready to take photos!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9730
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by Bobo »

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Ready to take photos!
User avatar
Столе Маф
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5784
Joined: 12 Jun 2011, 16:03
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by Столе Маф »

Приватно македонско ?
Приватно у пролаз странско ?
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33749
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by alvarhanso »

Епа регистрацијата чива е?
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9730
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by Bobo »

Приватно на АРМ
Ready to take photos!
User avatar
Столе Маф
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5784
Joined: 12 Jun 2011, 16:03
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by Столе Маф »

Ај не зезај ,би сакал АРМ да ги има 12на , ама наоружаната варијанта .
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36053
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by dragan_mig31 »

Roskop masinava od blisku

ImageIMG_8876 by dragan cvetic, on Flickr

ImageIMG_8887 by dragan cvetic, on Flickr

ImageIMG_8898 by dragan cvetic, on Flickr
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Столе Маф
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5784
Joined: 12 Jun 2011, 16:03
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by Столе Маф »

Ново ли е машинчево ?
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33749
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by alvarhanso »

dragan_mig31 wrote: 30 Jul 2023, 13:51 Roskop masinava od blisku
Sto mu fali na AS350?
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9730
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by Bobo »

alvarhanso wrote: 30 Jul 2023, 14:57
dragan_mig31 wrote: 30 Jul 2023, 13:51 Roskop masinava od blisku
Sto mu fali na AS350?
Ништо, ама е ова убиено од летање, мн саати..
Ready to take photos!
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33749
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by alvarhanso »

Кое годиште е машинава?
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9730
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by Bobo »

2000 и најголем дел од животот работела во Португалија у нивно ДЗС да речам (Autoridade Nacional de Emergência e Proteção Cívil)
Ready to take photos!
User avatar
James
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14729
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by James »

Ovoj neli go brkashe plavi grom ili bell bese a plavi grom gazela?
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36053
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by dragan_mig31 »

Plavi grom go brkase md500 defender.I da plavi grom bese bhdzena gazela
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 46062
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by Iko »

Pokoen Roj Šajder i Malkom Mek-Dauel...uvek go sakav toj film - ušte ko klinec...prava akcija od rani '80-ti - onaka muško i zdravo mavanje, pukanje, trkanje i eksplozii...a i Džon Bedam e zakon režiser...

Sprotivno na toa kolku "zakon" beše filmot - TV serijata bazirana na nego beše tragi-komičen užas...

P.S. Scenata koga se pojavuva mašinata za prvpat u filmot ko senka u izgrejno sonce - mi e ostanata den-denešen u sekjavanje kako edna od najpoveke "bad-ass" sceni opšto na tematika vozduhoplovna filmologija...zakon, prosto zakon moment...

https://youtu.be/L-A-xSqB2n8

P.P.S. Dlaboko se izvinuvam za off-momentov na temava ali ne možam da prekjutam na istovo - jače e od mene...
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9730
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеро Клуб "Скопје"- Скопје

Post by Bobo »

23.09.2023 си утепавме еден ден на Стенковец..

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Ready to take photos!
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest