Куманово ја поправа Вилгата

За љубителите на лесните авиони,падобранството,едрилиците и ултралесните летала.
For the fans of the light aircraft, paragliders, private flying and sailplanes.
Post Reply
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Куманово ја поправа Вилгата

Post by EDRILICAR »

veke aktivno rabotat na nejze godina dena pa kako sto vikaat do april ke bide vo letna sostojba ke stavam i nekoj sliki
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by EDRILICAR »

ndegde sredinata na avgust

Image
User avatar
toshe
Падобранец
Падобранец
Posts: 61
Joined: 04 Jun 2008, 15:06
Location: kumanovo
Contact:

Post by toshe »

motorot i e veke namesten toa sto bese najteskoto :o kompletno e pa sega se samo nekoi sitnici vo prasanje da se sredat se preoga na instrumentite i tie takvi raboti pa se nadavame deka ke bide gotova vo brzo vreme :lol:
toshe
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by EDRILICAR »

eve uste edna

Image
User avatar
toshe
Падобранец
Падобранец
Posts: 61
Joined: 04 Jun 2008, 15:06
Location: kumanovo
Contact:

Post by toshe »

vilga si e vilga
toshe
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Post by MaKoM »

Одлично и тоа сте ја офарбале црвена. супер..
...shoveling shits up the hill...
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 28508
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

каков ружен авион е ова вилга,тоа да не ти се веруе
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by EDRILICAR »

u pravo si ama zatoa kaj sakas sletaj i poletaj
User avatar
sef
Едриличар
Едриличар
Posts: 288
Joined: 25 Aug 2006, 13:05
Location: Skopje
Contact:

Post by sef »

Вилгата е одличен авион, без разлика што изгледа така (мене дури ми е симпатичен), го користат и за влечење на едрилици. Сепак треба да се има в предвид дека авионите не се прават за да бидат убави, туку функционални ( тоа важеше во поранешниот СССР). Пред неколку години пољаците направија модификација на Вилгата која се смета за успешна. Едвај чекам да полета...
User avatar
toshe
Падобранец
Падобранец
Posts: 61
Joined: 04 Jun 2008, 15:06
Location: kumanovo
Contact:

Post by toshe »

sedni vo nea pa posle ke zboruvame dali e ruzna ili ne e ne zboruvaj pred vreme vilgata e zlato od avion
toshe
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 28508
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

toshe wrote:sedni vo nea pa posle ke zboruvame dali e ruzna ili ne e ne zboruvaj pred vreme vilgata e zlato od avion
абе дечко мешап поими.значи не кажав за нејзините карактеристики и способности како авион,него за изгледот.иначе ми е гајле каков авион е само не ми се свиѓа како изгледа.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
toshe
Падобранец
Падобранец
Posts: 61
Joined: 04 Jun 2008, 15:06
Location: kumanovo
Contact:

Post by toshe »

si ima covek za toa koj ke kaze dali imam pojma ili nemam i odlicno te svativ za sto milslis
toshe
User avatar
toshe
Падобранец
Падобранец
Posts: 61
Joined: 04 Jun 2008, 15:06
Location: kumanovo
Contact:

Post by toshe »

ej se izvinuvam za toa procitav deka si kazal nemam poima : D ustvari si napisal mesam poimi se izvinuvam :o
toshe
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 28508
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

toshe wrote:ej se izvinuvam za toa procitav deka si kazal nemam poima : D ustvari si napisal mesam poimi se izvinuvam :o
ма уживај :D
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
toshe
Падобранец
Падобранец
Posts: 61
Joined: 04 Jun 2008, 15:06
Location: kumanovo
Contact:

Post by toshe »

ja pa vikam skarami se nema veze :D
toshe
User avatar
F-22 RaptoR
Падобранец
Падобранец
Posts: 180
Joined: 24 Jan 2008, 00:20
Location: Кавадарци
Contact:

Post by F-22 RaptoR »

тоа е истиот авион од оваа слика или грешка сум?

http://myaviation.net/search/photo_sear ... d=00276867
Lilka http://www.youtube.com/watch?v=FhsjDTNROF8
1:16 Willys MB http://www.youtube.com/watch?v=EDNl__vdaIQ
1:16 Willys CJ 3B http://www.youtube.com/watch?v=gE8vHMQscO0
1:16 Jeep Wrangler YJ - work in progress
1:16 Mahindra CJ 4 - WIP
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by EDRILICAR »

ne si greska
User avatar
toshe
Падобранец
Падобранец
Posts: 61
Joined: 04 Jun 2008, 15:06
Location: kumanovo
Contact:

Post by toshe »

bas istiot avion ama samo sto nikogas poveke so toj izgled :lol:
toshe
User avatar
daniel-padobranac
Падобранец
Падобранец
Posts: 49
Joined: 03 Jul 2008, 22:09
Location: kumanovo
Contact:

Post by daniel-padobranac »

instrumentite i elisata uste ne se namesteni

Image
I Believe I Can Fly
User avatar
daniel-padobranac
Падобранец
Падобранец
Posts: 49
Joined: 03 Jul 2008, 22:09
Location: kumanovo
Contact:

Post by daniel-padobranac »

uste edna slika

Image
I Believe I Can Fly
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest