Какви будали

За љубителите на лесните авиони,падобранството,едрилиците и ултралесните летала.
For the fans of the light aircraft, paragliders, private flying and sailplanes.
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Re: Какви будали

Post by KVARK »

dragan_mig31 wrote: бивол,јак или муфлон.
Срамота, испушташ еден исклучително битен примерок. Па како можеш да го промашиш оној прекрасен бронзен бик на ул. Македонија, кој богами има импресивни картали. :mrgreen:
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Какви будали

Post by IgorMKD »

Не можам да не забележам дека dragan_mig31 и KVARK имаат исклучително истенчен смисол за хумор... Ве поздравувам, продолжете така браќа!!!
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13735
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Какви будали

Post by karamba »

Е мајку им ненормална бре,абе помалце од влакно фали да останат за навек лампиони на тоа елките или икона на тоа карпите,го глеав неколку пати видеово,на 1.40 и нешто понапред/поназад баш видете го како иде :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=TWfph3iN ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Re: Какви будали

Post by Scylla »

Закон!!!
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
Makedon
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1450
Joined: 11 Jan 2011, 20:42
Location: Skopje, Macedonia
Contact:

Re: Какви будали

Post by Makedon »

Scylla wrote:Закон!!!
Scylla ova e pojako od zakon, ova e institucija :)
User avatar
stefan_mkd
Падобранец
Падобранец
Posts: 100
Joined: 08 Aug 2008, 02:08
Contact:

Re: Какви будали

Post by stefan_mkd »

Некој кажа ќе требале да ги собираат со лажичка. Па боље десет дена да живеам вака одколку цел живот куча посо.
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Какви будали

Post by Skopjeair »

karamba wrote:Е мајку им ненормална бре,абе помалце од влакно фали да останат за навек лампиони на тоа елките или икона на тоа карпите,го глеав неколку пати видеово,на 1.40 и нешто понапред/поназад баш видете го како иде :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=TWfph3iN ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;
Правата РАБОТА што треба да се направи! УФ!
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: Какви будали

Post by EDRILICAR »

http://www.youtube.com/watch?v=SH-LEYKzXDg" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
MIKI-basshunter
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 339
Joined: 06 Nov 2007, 20:30
Location: Велес
Contact:

Re: Какви будали

Post by MIKI-basshunter »

Пред некое време Џеб Корлис минеше низ познатата Тианмен пештера во Кина и сето тоа со proximity wingsuit flying...
Еве промо за документарецот што е снимен за тој настан!

http://www.youtube.com/watch?v=a4KlTQFd7cE" onclick="window.open(this.href);return false;
-"You can do anything, but not everything."
-"No bastard ever won a war by dying for his country. He won it by making the other poor dumb bastard die for his country."
User avatar
Martin Jovanoski
Падобранец
Падобранец
Posts: 4
Joined: 23 Dec 2011, 19:15
Location: Macedonia, Prilep
Contact:

Re: Какви будали

Post by Martin Jovanoski »

malku mu falese ovoj pat... se sokrsil zdravo, ama preziveal...
http://www.youtube.com/watch?v=cqiV_O8c ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
freeflight...!
User avatar
noviavion
Падобранец
Падобранец
Posts: 16
Joined: 14 Feb 2012, 00:59
Contact:

Re: Какви будали

Post by noviavion »

Code: Select all

http://www.youtube.com/watch?v=t6KmxvEnkuU
еве го цел спот padobranec padobranec padobranec
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: Какви будали

Post by EDRILICAR »

http://www.youtube.com/watch?v=9IRC_b4g ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.itv.com/news/2012-05-24/head ... mans-jump/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
igor_mk
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 454
Joined: 22 Sep 2006, 16:49
Location: Скопје - Македонија
Contact:

Re: Какви будали

Post by igor_mk »

Kolku poveke stari idei imas tolku poveke novi ke mozes da sozdades.
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: Какви будали

Post by apo_bullseye »

User avatar
Falcon
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 820
Joined: 06 Mar 2008, 19:59
Location: Macedonia
Contact:

Re: Какви будали

Post by Falcon »

Русинот Валери Розов скока со wingsuit од Мон Блан...

искачувањето и подготовката:
http://www.youtube.com/watch?v=zP-ErpPN ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;

самиот скок:
http://www.youtube.com/watch?v=1VD6NMw6 ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Какви будали

Post by Bobo »

Image
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: Какви будали

Post by EDRILICAR »

Tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu termika rastura sigurno sum bil vo edrilica :)
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: Какви будали

Post by EDRILICAR »

Bobo wrote:Image

i jas imam od mene nesto slicno so cesna
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: Какви будали

Post by EDRILICAR »

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9129
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Какви будали

Post by Bobo »

EDRILICAR wrote:Image

Каков пациент :D Мислам Јане ти направи добри фотошоп зезанции со сликава :D
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests