Краток филм - спортски аеродром Битола

За љубителите на лесните авиони,падобранството,едрилиците и ултралесните летала.
For the fans of the light aircraft, paragliders, private flying and sailplanes.
Post Reply
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Краток филм - спортски аеродром Битола

Post by KVARK »

Многу убаво кратко филмче...

http://vimeo.com/22571262" onclick="window.open(this.href);return false;

Уживајте!
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Re: Краток филм - спортски аеродром Битола

Post by MaKoM »

Добар филм..добра музика...од Перл Харбур..:) на клипот се гледа и Утва 66 :bravo:
...shoveling shits up the hill...
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5732
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Краток филм - спортски аеродром Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

Одлично клипче, секоја чест. :bravo: :bravo: :bravo:
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Краток филм - спортски аеродром Битола

Post by kocov »

mnogu dobro klipce me potsejka na onie kratki filmovi sto bea na diskaveri kanal za prvite pioneri na letanjeto
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 23542
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Краток филм - спортски аеродром Битола

Post by dragan_mig31 »

по кој повод е ова снимено?
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Re: Краток филм - спортски аеродром Битола

Post by KVARK »

Искрено, немам поима како и зошто е настант филмот. Знам дека е дело на член на Zaga production...

http://www.facebook.com/pages/zaga-prod ... 6384526332" onclick="window.open(this.href);return false;
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
gorgon
Падобранец
Падобранец
Posts: 24
Joined: 20 Sep 2010, 21:37
Contact:

Re: Краток филм - спортски аеродром Битола

Post by gorgon »

dragan_mig31 wrote:по кој повод е ова снимено?
Очигледно дека се спремаат за аеромитингот!
еве и летачкиот викенд за први мај
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 23542
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Краток филм - спортски аеродром Битола

Post by dragan_mig31 »

Одлично :)
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest