Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

За љубителите на лесните авиони,падобранството,едрилиците и ултралесните летала.
For the fans of the light aircraft, paragliders, private flying and sailplanes.
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Post by apo_bullseye »

igor_mk wrote:Браво за битолчаниве ! Баш сега гледав една емисија на МТМ каде гостуваа членови од аеро клуб Битола и со ова што го кажаа мене ми изгледаат на хиперактивни момци :D Аеро митинзи , РЦ собири , многу проекти од областа на воздухопловството, летни курсеви, продавници за моделарство дечкиве растураат БРАВО !
Имаше на сител завчера мислам гостуваа и од аеро клуб Скопје само немав време да ја гледам емисијата.
User avatar
kiko737
Падобранец
Падобранец
Posts: 29
Joined: 23 Aug 2011, 00:46
Location: Bitola
Contact:

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Post by kiko737 »

Колку е пари е обука за едрилица? :D
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Post by EDRILICAR »

vo Skopje e 1300 eur, a bitrebalo prilicno slicna cenata i na ak BItola
User avatar
kiko737
Падобранец
Падобранец
Posts: 29
Joined: 23 Aug 2011, 00:46
Location: Bitola
Contact:

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Post by kiko737 »

Image
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Post by EDRILICAR »

Edvaj cekam da dojde prolet da idam na edrenje
User avatar
seavo
Падобранец
Падобранец
Posts: 89
Joined: 06 Jan 2007, 10:57
Contact:

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Post by seavo »

незнам зошто , но ова ме врати во Битола, на стариот аеродром кај Света Недела.....во шеесеттите години и витлото Херкулес :(

http://www.4shared.com/video/w-_2XVzR/S ... _Rana.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Post by kocov »

seavo wrote:незнам зошто , но ова ме врати во Битола, на стариот аеродром кај Света Недела.....во шеесеттите години и витлото Херкулес :(

http://www.4shared.com/video/w-_2XVzR/S ... _Rana.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Денес таму е затворската колонија и чуват овци
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8660
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Post by Bobo »

Image
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Post by kocov »

Аеродромот во Битола во 30 тите дирекна линија солун -битола -белград .Над Скопје фајкаше турболенци кога се прелетваше

Image
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest