Абе што ???

За љубителите на лесните авиони,падобранството,едрилиците и ултралесните летала.
For the fans of the light aircraft, paragliders, private flying and sailplanes.
Post Reply
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Абе што ???

Post by MaKoM »

http://denesen.mk/web/2013/01/27/video- ... -na-vodno/" onclick="window.open(this.href);return false;

Видео: Мал авион за малку ќе удреше во крстот на Водно
...shoveling shits up the hill...
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: Абе што ???

Post by EDRILICAR »

Novinari .................
User avatar
Столе Маф
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3908
Joined: 12 Jun 2011, 16:03
Contact:

Re: Абе што ???

Post by Столе Маф »

Сепак вакви егзибиции треба со зкон да се забранат.Ако има малку повеќе адреалин може да се пријави на некое спртско такмичење каде што просторот е обезбеден а вака не дај боже нешто да тргне наопаку мани штетата може да настрада невин народ .
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: Абе што ???

Post by EDRILICAR »

bezbednosta ne e narusena ima najmalce 70 metri od avionot i krstot ne gledam zasto bi se zabranilo, ako ne da zabranime letanje segde.
User avatar
Столе Маф
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3908
Joined: 12 Jun 2011, 16:03
Contact:

Re: Абе што ???

Post by Столе Маф »

Другар една работа е летање и прелет над објекти и насобран народ а сосема друга работа е изведување на бесни глисти не водејќи рачун за безбедносниот аспект на свјата постапка .Како што веќе напишав има спртски натпревари кај што се троши таквиот вишок на адреалин .БУЈРУМ НЕКА ПОВЕЛИ НЕКА СЕ ПРИЈАВИ РАДО ЌЕ ГО ГЛЕДАМ И НАВИВАМ ЗА НЕГО.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Абе што ???

Post by Bobo »

Абе така е испаднат аголот да изглеа дека прелетува на 5 метри од крстот.Да било друг агол немало ни да снима дечкото а не па да стаи на јутуб видео.
User avatar
Столе Маф
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3908
Joined: 12 Jun 2011, 16:03
Contact:

Re: Абе што ???

Post by Столе Маф »

Еве што се случува кога си НЕ СЕКУНДА туку ДЕЛ ОД СЕКУНДА ,НЕВНИКАТЕЛЕН И НЕ ДОБРО ОБУЧЕН за некоја работа .
http://www.youtube.com/watch?v=AeuG8O863Ao" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Столе Маф
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3908
Joined: 12 Jun 2011, 16:03
Contact:

Re: Абе што ???

Post by Столе Маф »

Ете во горниот пос не бев внимателен и место невнимателен напишав невникателен.
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: Абе што ???

Post by EDRILICAR »

i citabrijata sto ja letam e taildrager, pilotov napravi greska od koga dopre zemja ne ja zategna palicata na sebe i pocna so naglo kocenje, i troa pobrz bese zatoa i mu skokna, ili pak vezba sletuvanje na predni glaven stoen trap (sto i ne e lesno ) i pak istoto ne zategna palica, t.e poluvolan vo cessna ako ne se lazam ovaa e cessna-180 i naglo kocenje.

druze klipov so toa na krstot e drug kontekst :) sletuvanje i preletuvanje ne e isto.
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: Абе што ???

Post by EDRILICAR »

http://s534.beta.photobucket.com/user/e ... sort=3&o=0" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Re: Абе што ???

Post by MaKoM »

Некоја Цесна брчи над Струмица ...алоо што не кажувате предвреме да ве сликам. ц ц ц
...shoveling shits up the hill...
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Абе што ???

Post by Bobo »

MaKoM wrote:Некоја Цесна брчи над Струмица ...алоо што не кажувате предвреме да ве сликам. ц ц ц
Што служба си ти што те изненадуваат така? :D
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Re: Абе што ???

Post by MaKoM »

Bobo wrote:
MaKoM wrote:Некоја Цесна брчи над Струмица ...алоо што не кажувате предвреме да ве сликам. ц ц ц
Што служба си ти што те изненадуваат така? :D
Немој да ми мешаш служби...случајно го слушнав како брчи , а знаеш дека имам слух за вакви работи 8)
...shoveling shits up the hill...
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 8662
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Абе што ???

Post by Bobo »

:mrgreen:
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest