Балкан Моделс - новости

За љубителите со дебели нерви и креативност во обликувањето на овие прекрасни модели.
For the creative fans with patience who build these magnificent models.
Post Reply
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36011
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Балкан Моделс - новости

Post by dragan_mig31 »

За тие што незнаат ова е ново оформена фирма и бренд за изработка на додатни сетови ознаки со тематика од локални простори али во иднина и пошироко.Пред два дена ги претставивме првите два сетови во размер 1:72 а тоа се сетови за рани и касни типови на авионот миг-21 во служба на Југословенското Воено Воздухопловство и Противц Ваздушна Одбрана.сетовите може да се купат од наредната недела преку мене.секој сет кошта 6 евра комад во малопродажба а исто така кој сака да биде дистрибутер за нашите ознаки слобдно нека не исконтактира на следниот имејл : info@balkanmodels.si

Image
Image
Image
Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33716
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by alvarhanso »

Одлична идеа... па ништо без словенците. :D
http://balkanmodels.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36011
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by dragan_mig31 »

alvarhanso wrote:Одлична идеа... па ништо без словенците. :D
http://balkanmodels.si/" onclick="window.open(this.href);return false;

ова е Словенско - Македонска кооперација.1/3 Сум ја а 2/3 се двајца колеги Словенци.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
leopard
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2009, 11:47
Location: Skopje
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by leopard »

Мн јаки сетови декали......на плата купувам по 1 примерок од секој.
Напред към комунизма
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15436
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by IgorMKD »

Е срце ми се напуни. Секоја чест Драган... :bravo:
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36011
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by dragan_mig31 »

фала фала :)
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 46054
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by Iko »

Dragche...kako tvoj (iako poprilichno nedostoen amater vo sporedba so tebe) kolega-maketar...mozhe samo da ti kazham deka dlaboko ti se poklonuvam i ti pruzham raka na idejava i trudov...svaka chast druzhe!

Da go citiram Igorche nash...i mene mi se napuni srcevo!

Edno golemo bravo!

:bravo: :bravo: :bravo:
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36011
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by dragan_mig31 »

Ајде другари да ве обавестам и за новите два сета кои би требале да искочат за едно недела до две од денес.Два сета кои ќе бидат со иста цена како и претходните два.Сетовите представуваат генерички ознаки за ЈРВ И ПВО од кои може да се искомбинираат ознаки за повеќето типови кои се користени у ЈРВ и ПВО.Наравно у 1:72.


Image
Image
Image
Image
Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33716
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by alvarhanso »

Супер се. У Словенија ги печатите?
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36011
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by dragan_mig31 »

У Чехословачка.Иначе брендот е Словеначко - Македонски пола пола :)
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by KVARK »

dragan_mig31 wrote:У Чехословачка.

Земјата мора да е избрана затоа што ознаките се Југословенски, нели?
:mrgreen:
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36011
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by dragan_mig31 »

KVARK wrote:
dragan_mig31 wrote:У Чехословачка.

Земјата мора да е избрана затоа што ознаките се Југословенски, нели?
:mrgreen:

не :) избрано е ради однос цена квалитет :)
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
leopard
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2009, 11:47
Location: Skopje
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by leopard »

Ова е најпоштениот сет што е издаден било кога.......зошто од 1 сет може да се направат-обележат со сериски број и евиденционен број сите воздухоплови кој се наведени...нешто што досега никој го нема направено... :bravo: плус роундели за 10 авиони изброив....? :D сигурно се повеќе.....плус и 6 еур сет :roll: мислам дека со овие ознаки ке имате пазар.. :bravo: значи може сега Ми-2 да купам :D
Напред към комунизма
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by avijacijamk »

Драгане не туку се фали него конечно ги најдов моите макети во еден огромен пакет и дојди да ти дадам да ми направиш некоја!!! Ако не ми направиш ни една те бесам на Плоштад!!!
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33716
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by alvarhanso »

На тој 100 метарскиот постамент што го градат. :D
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by avijacijamk »

alvarhanso wrote:На тој 100 метарскиот постамент што го градат. :D
Као последна желба ќе му дадам да бира кај да го бесам ама во радиус од 300 метри да не идам многу пешки... А може и на триумфалната капија да го обесам чисто како жртва да не ни падне капијата!!! хехехе
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36011
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by dragan_mig31 »

Од денес овие два сета се во продажба.Повише информации на info@balkanmodels.si или на http://www.balkanmodels.si" onclick="window.open(this.href);return false;

Image
Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36011
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by dragan_mig31 »

Наскоро еден сет и во 1:48 од нас.Зголемена верзија на сетото во 1:72 Вежбовни МиГ-21 во боите и ознаки на ЈРВ И ПВО.Од овој сет може да се направат 4 авиони од кои 3 може со комплет со сервисни ознаки.

Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36011
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by dragan_mig31 »

Ви ги представувам нашите нови 2 сета декали кои треба да искочат до крајот на април.Два сета од кои едниот е за ми-24 а другиот за миг-21.Во сетот за ми24 има 4 македонски ми-24 од 2001ва година.Сетот за миг-21 ги опфаќа 6 хрватски миг-21 бис авиони дел во стара а дел во нова камуфлажа.Повише информации на info@balkanmodels.si или http://www.balkanmodels.si" onclick="window.open(this.href);return false;

Image
Image
Image
Image
Image
Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
leopard
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2009, 11:47
Location: Skopje
Contact:

Re: Балкан Моделс - новости

Post by leopard »

Маме ќе .... сетовиве..особено Ми-24...штета што мојата е 1/48...
Напред към комунизма
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests