Макетарски Клуб „Мајор Михајло Ивановски - Микс“

За љубителите со дебели нерви и креативност во обликувањето на овие прекрасни модели.
For the creative fans with patience who build these magnificent models.
Post Reply
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36016
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Макетарски Клуб „Мајор Михајло Ивановски - Микс“

Post by dragan_mig31 »

Другари и другарки,колеги макетари и форумаши.Особена част ми е да ве известам дека од пред неколку дена и официјално со работа започна првиот макетарски клуб у земјава, Макетарски Клуб Скопје.Клубот е основан со цел ширење,промоција на макетарството како и очувување на воената историја у земјава.Сега за сега работиме без клубски простории а наскоро ќе има и обавест за одржавање на предстојната изложба која ќе се одржи наскоро во Скопје.Добредојдени сте сите заинтересирани а за поише информации исконтактирајте ме мене преку ПП

мејл :
или телефон:
070 843 398.
Макетарскиот клуб „Скопје“ е основан на 28.01.2015 година во Скопје. Се работи за прв клуб од ваков тип на територијата на нашата земја, а е резултат на силната волја и макотрпно работење на група ентузијасти кои со години се обидуваа да го прошират макетарството како хоби во Македонија. Основната цел на клубот ќе биде промовирање на хобито, како и подигнување на техничката култура во земјата. Откако се случи Првата изложба на макети и диорами во 2014 година неопходно беше да се основа и клуб заради подобра реализација на наредните изложби и натпреварувања.
Клубот е отворен за соработка со сите поединци и слични клубови кои имаат слични интереси.
Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14269
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Макетарски клуб Скопје

Post by karamba »

Со среќа нека е Драган и останата екипа од проектов, само успеси да се редат и нека се шири и развива макетарството во Македонија, само напред.
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15437
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Макетарски клуб Скопје

Post by IgorMKD »

Честитки и само напред!

Image
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36016
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Макетарски клуб Скопје

Post by dragan_mig31 »

фала ви другари :)
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Jak
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 437
Joined: 04 Nov 2009, 23:00
Location: Tetovo
Contact:

Re: Макетарски клуб Скопје

Post by Jak »

Ајде ерлија нека е
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36016
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Макетарски клуб Скопје

Post by dragan_mig31 »

И линк до ФБ лајк страната на клубот.

https://www.facebook.com/maketarskiklubskopje
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9729
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Макетарски клуб Скопје

Post by Bobo »

https://www.flickr.com/photos/borjanbor ... 170179956/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ready to take photos!
User avatar
Momak od Gjorce
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2461
Joined: 18 Jan 2011, 16:36
Location: Скопје
Contact:

Re: Макетарски клуб Скопје

Post by Momak od Gjorce »

https://www.facebook.com/78431225499652 ... nail_video" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15437
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Макетарски клуб Скопје

Post by IgorMKD »

Одлично!
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 36016
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Макетарски клуб Скопје

Post by dragan_mig31 »

Све за да се промовира хобито :)

еве неколку видеа кај што членови на клубот биле на тв :D

http://www.youtube.com/watch?v=i3DaDCyrQ_0" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=3xUzo5FryZs" onclick="window.open(this.href);return false;
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests