1:72 Italeri F-4U Corsair Futbalski rat

За љубителите со дебели нерви и креативност во обликувањето на овие прекрасни модели.
For the creative fans with patience who build these magnificent models.
Post Reply
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35636
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

1:72 Italeri F-4U Corsair Futbalski rat

Post by dragan_mig31 »

Uste edna egzotika napravena za izvoz.Itlaerijev F-4U5N konvertiran u ran F-4U.Produzen nosot za 5mm.DOrabotena kabina.Pitocevi i mitraljezi od medicinski igli.Boja gunze.Dkeali aztec decals.Masinava ima ucestvueno u futbalski rat so el salvador i ima oboreno 2 salvadoreanski mustanzi i toa cavalier mustanzi i eden goodyear FG-1 corsair ( U bliska idnina sakam da si napraam eden takov corsair ).

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
James
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14437
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: 1:72 Italeri F-4U Corsair Futbalski rat

Post by James »

Normalno guglav futbalski rat, ne se normalni majke mi, vrh, au.

Zakon maketa standard, posebno farbanjevo.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35636
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 1:72 Italeri F-4U Corsair Futbalski rat

Post by dragan_mig31 »

Ja neam videno pogolemi budali do sea.KOj zaratue radi fudbal ebate abdalite ebate :D
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 45826
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: 1:72 Italeri F-4U Corsair Futbalski rat

Post by Iko »

James wrote: 16 Jun 2023, 17:06 Normalno guglav futbalski rat, ne se normalni majke mi, vrh, au.

Zakon maketa standard, posebno farbanjevo.
Ne znaeše za istiot?

Legendi (vo kretenska konotacija)...mada po svojata žestina - iako kratki, sepak četrite Peruansko-Ekvadorski Vojni (1857-1860, 1941, 1981 i 1995) - mi se vrv na kretenizam...kako rekov, iako kratki - žestoki i krvavi...se isčukaa za močani 200-ta hektari gusta nenaselena džungla...

Od koi i paradoksalno na krajot - obete strani se odkažaa vo 1998-ma (vo tvrdenjeto deka se nivni) - za da konečno se vospostavi demarkacionata zona megju dvete državi i se zatvori glupiot spor koj traeše od 1810-ta i razgraničuvanjeto na bivšite Španski imperijalni kolonii vo Južna Amerika vrz baza na prethodnite administrativni Španskite kolonijalni provincijski granici...

Do tamu dotera da eden period za vreme na sredinata na Prvata Svetska Vojna (vo 1916-ta) dur siot svet beše zafaten so nea - vo diplomatska lutina i politički bes - Ekvador tvrdeše deka bezmalku pola Peru e Ekvadorska suverena teritorija...vadejkji stari mapi na Inkite! :lol:

Site - a najpovekje Španija - im rekoa togaš da ne se budalat...pa se vrati sporot na onie originalni par stotini hektari zelena prašumska pustelija...so kakadua i zmijetini...:lol:

Dogfajti megju Miraži i Suhoi od inat za ova parče vukojebina:

https://youtu.be/SWeHQmd5-zU
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 6 guests