ITALERI P-51D Mustang 1:72

За љубителите со дебели нерви и креативност во обликувањето на овие прекрасни модели.
For the creative fans with patience who build these magnificent models.
Post Reply
User avatar
nikolaterziski99
Падобранец
Падобранец
Posts: 8
Joined: 23 Dec 2023, 14:42
Location: Skopje
Contact:

ITALERI P-51D Mustang 1:72

Post by nikolaterziski99 »

Teska maka izmaciv so maketava, mnogu greski napraviv, a i samata makketa mnogu loso bese isprintana, mnogu delovi bea pogresno isprintani i mnogu isti parcinja bea vo razlicni golemini....no sepak mnogu nauciv od maketava, prva maketa na koja pprobuvav ponapredni tehniki, smirglane, farbane, weathering, generalno sum zadovolen, ama mnogu dolg pat me ceka.........
Dobredojdeni se kritiki :lol:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
James
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14437
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: ITALERI P-51D Mustang 1:72

Post by James »

Laicko oko tuka, dr Dragan kje te riba strucno, ali mene mi izgleda ubavo. Samo napred!!
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35635
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: ITALERI P-51D Mustang 1:72

Post by dragan_mig31 »

Ima napredok.Na sledna maketa obavezno paznja da s eobeati na spoevi i panelni linii.Ostavi weathering za ponatamu.Toa ti e ko da neznaea da vozis biciklo a kupues roadbike od 5000e i idea na tur de frans
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
nikolaterziski99
Падобранец
Падобранец
Posts: 8
Joined: 23 Dec 2023, 14:42
Location: Skopje
Contact:

Re: ITALERI P-51D Mustang 1:72

Post by nikolaterziski99 »

dragan_mig31 wrote: 18 Mar 2024, 20:51 Ima napredok.Na sledna maketa obavezno paznja da s eobeati na spoevi i panelni linii.Ostavi weathering za ponatamu.Toa ti e ko da neznaea da vozis biciklo a kupues roadbike od 5000e i idea na tur de frans
Hahahahahaha, primeno, od merak sakav na kraj so weatheringov, ali ke znam za sledsn pat
Fala na kritika
User avatar
Helihopter
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 855
Joined: 26 May 2012, 14:05
Contact:

Re: ITALERI P-51D Mustang 1:72

Post by Helihopter »

Bravoo! Prodolzi taka !
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Saso and 7 guests