Променет услов за зачленување

Дискусии околу VATSIM мрежата. Се што не ви е јасно а сакате да го дознаете.
Discussions about the VATSIM network. Everything that you don't know but you are willing to find it out.
Post Reply
User avatar
fly_macedonia
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 373
Joined: 04 Aug 2006, 19:09
Location: Скопје, Р. Македонија
Contact:

Променет услов за зачленување

Post by fly_macedonia »

VATSIM објавува дека го укинува правилото во зачленувањето кое не дозволуваше регистрирање со e-mail од бесплатен провајдер (hotmail, yahoo, gmail, итн). Ова е направено за да се поедностави пристапот на потенцијалните нови членови. Ако сте веќе член на мрежата и не ви одговара e-mail-от за комуникација да ви е веќе пријавениот (како на мене), можете да го смените во e-mail од бесплатен провајдер уште веднаш.
Зачленете се на VATSIM
User avatar
stavre
Падобранец
Падобранец
Posts: 61
Joined: 24 Jan 2008, 02:51
Location: skopje
Contact:

Re: Променет услов за зачленување

Post by stavre »

Zdravo, ja sum nov clen na forumov i stvarno e mnogu dobar dali moze da mi odbjasnis kako mozam da se zaclenam na VATSIM
User avatar
zdravkin2000
Едриличар
Едриличар
Posts: 235
Joined: 02 Dec 2007, 20:00
Contact:

vatsim

Post by zdravkin2000 »

koga sme veke kaj vatsim i jas sum clen i objasni malku kako se prilkucuvas na mrezata i kako odi seto toa pa mozeme nekade i da senajdeme na letanje malku

pozdrav
User avatar
stavre
Падобранец
Падобранец
Posts: 61
Joined: 24 Jan 2008, 02:51
Location: skopje
Contact:

Re: vatsim

Post by stavre »

dali ke moze da mi kazete kako da se zaclenam na vatsim vi blagodaram odnapred
User avatar
Z3-MAK
Падобранец
Падобранец
Posts: 56
Joined: 04 May 2008, 13:19
Contact:

Re: vatsim

Post by Z3-MAK »

stavre wrote:dali ke moze da mi kazete kako da se zaclenam na vatsim vi blagodaram odnapred
NEW PILOTS START HERE http://vatsim.net/prc/
NEW ATC START HERE http://vatsim.net/controller.html
User avatar
stavre
Падобранец
Падобранец
Posts: 61
Joined: 24 Jan 2008, 02:51
Location: skopje
Contact:

Re: vatsim

Post by stavre »

fala ti mnogu pokusavam da se logiram ama nesto ne me saka:) jas bev zaclenet na vatsim ama poima nemam kako i cela godina ne sum bil na vatsim pa sega pokusavam pak da se logiram ama tesko ide ama se nadevam so malku poveke napor ke bide vo sekoj slucaj fala Z3-MAK
User avatar
Z3-MAK
Падобранец
Падобранец
Posts: 56
Joined: 04 May 2008, 13:19
Contact:

Re: vatsim

Post by Z3-MAK »

stavre wrote:fala ti mnogu pokusavam da se logiram ama nesto ne me saka:) jas bev zaclenet na vatsim ama poima nemam kako i cela godina ne sum bil na vatsim pa sega pokusavam pak da se logiram ama tesko ide ama se nadevam so malku poveke napor ke bide vo sekoj slucaj fala Z3-MAK
Аха, е па ако не си подолго логиран можеби те имаат избришано (веројатно на Емаил те имаат известено за тоа), меѓутоа ти повторно зачлени се со друг Емаил, и земи друг ID и Password. Поздрав!:)
User avatar
stavre
Падобранец
Падобранец
Posts: 61
Joined: 24 Jan 2008, 02:51
Location: skopje
Contact:

Re: vatsim

Post by stavre »

Taka i ke napravam drugo ime i drug mail pa posle ke treba da mi objasnis kako toa se ide zmam imase eden program ama go zaboraviv bas za vatsim i za mrezno letanje togas go simnav od internet ama smeniv kompjuter i zaboraviv kako se vika toj program ama otom potom izvini na maltretiiranje ama ke ti se oduzam nekako :) so nekoe uvozno pivo

:D :D
User avatar
stavre
Падобранец
Падобранец
Posts: 61
Joined: 24 Jan 2008, 02:51
Location: skopje
Contact:

Re: vatsim

Post by stavre »

Ова стварно ме нервира не ме сака и не ме саката никако да се регистрирам незнам во сто е проблемот и друг маил и друг ид кој знае сто е работата извини другар за ова сто те замарам ама ставрно многу сакам летанје на симулатор поздрав :D
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests