Кој е заинтересиран???

Дискусии околу VATSIM мрежата. Се што не ви е јасно а сакате да го дознаете.
Discussions about the VATSIM network. Everything that you don't know but you are willing to find it out.
Post Reply
User avatar
fly_macedonia
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 373
Joined: 04 Aug 2006, 19:09
Location: Скопје, Р. Македонија
Contact:

Кој е заинтересиран???

Post by fly_macedonia »

Ајде луѓе, видов повеќе се јавивте за информации и помош, па сите што се заинтересиравте или веќе се зачленивте дајте кажете до кај сте. Дали се откажавте или ќе продолжите и до кај сте???
Ве молам кажете да знам на кого можам да сметам.
Last edited by fly_macedonia on 16 Dec 2006, 14:16, edited 1 time in total.
Зачленете се на VATSIM
User avatar
fly_macedonia
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 373
Joined: 04 Aug 2006, 19:09
Location: Скопје, Р. Македонија
Contact:

Post by fly_macedonia »

Поради тоа што имаше очајно слабо промет во сообраќајот и јас не сум се качил на VATSIM одамна. Сега има и нови работи а и срамота да сме црна дупка на Балканот (Турците, Грците, Србите, Црногорците, Хрватите итн.) се многу развиени и имаат огромен капацитет на сообраќај, тренинг и организирани летања (што е најважната работа за постигнување на реалност). А за останатиот дел од Европа да не зборуваме - светлосни години се пред нас. Повторно прашувам дали има некој бар најмалки заинтересиран за виртуелно летање или контролирање :?: :?: :?:

Ако има пишете овде се што сакате да знаете.
Зачленете се на VATSIM
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by avijacijamk »

Другар, секако дека ќе има очајно слаб промет кога нема контролори над небото над Македонија. Поентата е да се лета каде што воз. простор е контролиран. Еве јас се пријавувам и како пилот и како контролор. Организирај ми испит за TWR и идеме на ватсим. Иначе не е лошо да направиме еден fly-inn вечер или деновиве до Скопје. Не е лошо да пуштиме и еден топик на српскиот, хрватскиот и босанскиот форум.
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
cyber fulkrum
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 341
Joined: 01 Oct 2006, 02:42
Location: Belgrad
Contact:

Post by cyber fulkrum »

Nebo treba da se cuva.Raspolozen sam sa SU-27

Image
[img]http://www.imagesforme.com/upload/333cb403.gif[/img]

http://otpisani.niceboard.com/index.htm
User avatar
ScarfaceMkd
Падобранец
Падобранец
Posts: 7
Joined: 21 Dec 2006, 10:28
Contact:

MacVACC

Post by ScarfaceMkd »

Jas sum nov clen na VATSIM a voedno i prilicno nov vo Flight Simulator. Kako sto primetiv stranata na MacVACC ne raboti, t.e. raboti ali samo glavnata strana, i ne gledam nacin kako moze da se zaclenam.
POZDRAV
User avatar
fly_macedonia
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 373
Joined: 04 Aug 2006, 19:09
Location: Скопје, Р. Македонија
Contact:

Post by fly_macedonia »

ScarfaceMkd добредојде на форумот :D

Во врска со MacVACC, тоа е како здружение во рамките на VATSIM и се уште македонскиот контролен центар нема ниту неофицијален статус. Со други зборови, на сајтот нема листа на членови, така што нема потреба за зачленување. На кратко, за оваа работа сме заинтересирани само двајца без тројца и затоа ми е многу мило што се јави некој нов!!! Не се секирај колку знаеш да леташ, ако си сериозен да научиш не ти треба ништо повеќе. За едно запознавање предложувам да се најдеме на VATSIM на LWSK деновиве заедно со avijacijamk (он е доста искусен пилот), а јас ќе бидам на контрола. Ако се согласуваш, пиши тука па ќе ти пратиме преку приватна порака детали за контакти од skype или msn да се договориме поубаво.
Зачленете се на VATSIM
User avatar
ScarfaceMkd
Падобранец
Падобранец
Posts: 7
Joined: 21 Dec 2006, 10:28
Contact:

da

Post by ScarfaceMkd »

Da sekako deka sum zainteresiran. Moze da mi pratite pm za msn, pa ke se dogovorime za koga. Ali neka bide navecer zosto togas site mislam deka imame poveke slobodno vreme.
Pozdrav
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Post by Angel Arnaudov »

I jas sum zainteresiran, samo shto otvoriv nova diskusija za Virtual Macedonian Airlines, i cekam na site vas, za da ja aktivirame uspesno...
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
User avatar
fly_macedonia
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 373
Joined: 04 Aug 2006, 19:09
Location: Скопје, Р. Македонија
Contact:

Post by fly_macedonia »

Епа мило ми е 8)

Ајде да се договориме некој ден да полетаме малце сите, одберете кога!
Зачленете се на VATSIM
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by avijacijamk »

Денес има летање, кој сака бујрум, ќе се оди од Скопје за Сараево.
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest