Деловите на авионот

За сите оние кои не се плашат да ги извалкаат рацете и облеката.
For those who are not afraid to get messy clothes and hands.
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by avijacijamk »

Ејјј, ова е одлично. Секоја чест, колку би било добро аеро клубовиве да воведат ваков мултимедијален ground school.
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by avijacijamk »

ТИТО после твојов пост луѓе кои го следат форумот кажаа дека одлично си ја составил темава. Дечки кои имаат добро познавање од оваа тематика, се изненадени кога им кажав колку години си. Само така продолжи.
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
Tito
Падобранец
Падобранец
Posts: 87
Joined: 19 Aug 2006, 21:04
Location: Скопје,Македонија
Contact:

Post by Tito »

Fala za podrskata druze
User avatar
Flankerman
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 397
Joined: 19 Jun 2007, 23:39
Location: Paris
Contact:

asamblaza na avioni

Post by Flankerman »

Zdravo dragi tehnicari!
Nogu interesni vi se objasnuvanjata...
samo prodolzuvate taka!
Mene me interesirat kako se skopleni borbenite avioni.
Ako ima nekoj nekoi sliki , naka pusta.
Akoj nekoj znae so avionce e ova naka mi reci.Slicevo e praev vo meetingot La Ferte Alais 2005.

Image

Image
User avatar
BORG
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1328
Joined: 15 Jul 2006, 23:09
Location: YYZ Toronto -Mississauga ON
Contact:

Post by BORG »

Image

Turbojet Engine

Image

Afterburning Turbojet

Image

Turboprop Engine
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests