МАФ средба

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4547
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

МАФ средба

Post by filipv »

Zoran MAF wrote:Кој ден ке има средба да планирам време :?
сериозно.
Некој петок или сабота околу 6-7 попладне?
User avatar
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 6627
Joined: 02 Jul 2014, 19:44
Contact:

Re: МАФ средба

Post by Zoran MAF »

filipv wrote:
Zoran MAF wrote:Кој ден ке има средба да планирам време :?
сериозно.
Некој петок или сабота околу 6-7 попладне?
може Сабота 19.00
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4547
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: МАФ средба

Post by filipv »

Ајде да потврдиме време и локација.
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4547
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: МАФ средба

Post by filipv »

е шо е сеа оваа ќутенка?

ќе се гледаме или не?

кој ќе доаѓа?

ајмо, јен два
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29596
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: МАФ средба

Post by dragan_mig31 »

Tnko ja.Previse obavezi.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 6627
Joined: 02 Jul 2014, 19:44
Contact:

Re: МАФ средба

Post by Zoran MAF »

filipv wrote:е шо е сеа оваа ќутенка?

ќе се гледаме или не?

кој ќе доаѓа?

ајмо, јен два
Следен викенд.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 12506
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: МАФ средба

Post by AlexGreat »

filipv wrote:е шо е сеа оваа ќутенка?

ќе се гледаме или не?

кој ќе доаѓа?

ајмо, јен два
Aeee... eve ti ja "makedonskata". :lol: :lol: :lol:

Btw: da ne bide deka fakjam seir od strana... no vo Skopje doagjam tek na prolet, vo maj mesec. Bi mi bilo mnogu drago ako uspeam da se vidam so nekoj od vas. Po 11 godini piskaranje, bilo bi red.
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4547
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: МАФ средба

Post by filipv »

Е многу јаки кафанџии сте, значи, нема што. :-) Парти анималс.
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 42660
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: МАФ средба

Post by Iko »

Ne znam za vas...al' kad ja u kafani ruke lomim - čaše mi krvave...skroz-naskroz...
User avatar
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2006
Joined: 13 Apr 2011, 19:17
Contact:

Re: МАФ средба

Post by Вељо »

Ne idam so vas matorci ke me deprimirate :lol: :lol: :lol:
User avatar
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 6627
Joined: 02 Jul 2014, 19:44
Contact:

Re: МАФ средба

Post by Zoran MAF »

Кој не е папучар ај денес на кафе или пиво..???
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 12506
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: МАФ средба

Post by AlexGreat »

Другари, знам дека времево е невреме и сосема разбирам дека не е најдобро за средби, но за оние кои се негативни, да прашам дали некој е расположен за кафе во Скопје деновиве или следната недела чак. Ако има, нека се јави. По толку години допишуење, ќе ми биде мило и лично и персонално да се видиме :D
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4547
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: МАФ средба

Post by filipv »

Со оглед на 1. епидемиолошката состојба и 2. убавото време, може да опнеме една претпладневна/пладневна „пензионерска“ прошетка покрај вардар или така нешто. Ако најдеме некоја убава клупа на сонце може да си ја зафатиме. Што викате?

По мое, сега не е паметно збирање у кафани.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29596
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: МАФ средба

Post by dragan_mig31 »

Moze ako site nosat maski i sme na min 2 metra daljina dok sme na klupa ;)
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4547
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: МАФ средба

Post by filipv »

фала богу

а може и у движење пензионерски да се дружиме, тогаш и без маски опасноста од зараза е зарнемарлива
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9218
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: МАФ средба

Post by Bobo »

Ajde be na vidikovec gore moze
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4547
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: МАФ средба

Post by filipv »

може да, таму скоро секогаш има барем малку ветерче, што практично ја елиминира можноста од зараза при нормална комуникација (се разбира, без гушкање, бацување, шепкање, кашлање без рука на уста итн...)
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 12506
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: МАФ средба

Post by AlexGreat »

Super, odlicno! Jas sum vo Aerodrom (kaj Lukoil), e sega, za na Vodno nemam licen prevoz, a do Centar mozam so taxi.

Napisete koga vi odgovara, jas sum fleksibilen i prifakjam sekakov termin!
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29596
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: МАФ средба

Post by dragan_mig31 »

Gradski park drugari e pravoto mesto ili kej na vardar okolu stadion.Na vodno grc ladno e ne zaebavajte :D
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4547
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: МАФ средба

Post by filipv »

https://www.google.com/maps/@42.0014424 ... 312!8i6656" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: dragan_mig31, Goust and 17 guests