Ан-2 Z3-DCA АК Скопје

За љубителите на лесните авиони,падобранството,едрилиците и ултралесните летала.
For the fans of the light aircraft, paragliders, private flying and sailplanes.
Post Reply
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Ан-2 Z3-DCA АК Скопје

Post by avijacijamk »

Може некој од вас да ми го каже потеклото и на овој авион во АК Скопје?
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Post by Skopjeair »

Да го распрашам Секула па ќе ти одговорам
User avatar
sef
Едриличар
Едриличар
Posts: 276
Joined: 25 Aug 2006, 13:05
Location: Skopje
Contact:

Post by sef »

Se raboti za dvokrilec Antonov An-2 kupen vo Rusija vo pocetokot na 90-te.
Pred da dobie Z3, nosel ruska registracija (treba da vidam vo spisokot).
Za poveke informacii nekoj pokompetenten ... od AK Skopje...
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Post by MaKoM »

Да не е Офарбан црвено ....
...shoveling shits up the hill...
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Post by Skopjeair »

Да

Во позадина

Image
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by avijacijamk »

ОК, sefe кажуј регистрација кога ќе ја најдеш. Поз
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by EDRILICAR »

sve e ok kaj ancevo samo sto trosi 200 L na 1 saat toa e malce poveke za nas ne se isplati imam dobro pametenje koga kako mal ke ripnev od nego ama na vrata me zadrza covek haha pa duri i vo eden film ni go ima Z3-DCA
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by avijacijamk »

хаха, да бе се сеќавам дека ми кажувале дека како мал ќе си рипнел. Во кој филм го имало овој авион? Да не е Peacemaker???
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Post by Skopjeair »

Да го имаше како е слетан на Маврово во истиот филм
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by EDRILICAR »

ne znam tocno kako se vikase filmot ama dobar e dobro e sto me fatija inace ojdov haha kie sum bil dobar padobranec
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Post by Skopjeair »

avijacijamk wrote:хаха, да бе се сеќавам дека ми кажувале дека како мал ќе си рипнел. Во кој филм го имало овој авион? Да не е Peacemaker???
Toj e filmot
User avatar
Blagojce
Падобранец
Падобранец
Posts: 78
Joined: 01 Sep 2006, 08:58
Location: S. Beranci, Bitolsko Makedonija
Contact:

Post by Blagojce »

Filmot e so Gorg Kloni i Nikol Kidman.

Image
Sekoga i sekade prvi
User avatar
seavo
Падобранец
Падобранец
Posts: 89
Joined: 06 Jan 2007, 10:57
Contact:

Post by seavo »

ImageImage
Image A ovoj verojatno e veke pretvoren vo ramki za prozorci....
User avatar
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by EDRILICAR »

haha pred dve tri nedeli mislam deka ima i poveke go nema na stenkovec otide vo otpad an-ot bese vo ok sostojba ama koga dojdoa izvidnicite (begalci)kako gremlini go izegoa
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by avijacijamk »

Сакате да ми кажете дека овој крш не е веќе на аеродром???
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
Mad Scientist
On the mike at 120.3
On the mike at 120.3
Posts: 773
Joined: 05 Oct 2006, 18:42
Contact:

Post by Mad Scientist »

Кажете ми само дека тоа не е овој авион:

Image
[color=blue]No good deed remains unpunished.[/color]

Нормален текст - Пишува љубител на авијација
[b][i][color=red]Здебелен црвен и искосен текст - Пишува модератор[/b][/i][/color]
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by avijacijamk »

Не не, збориме за друг авион кој се наоѓа уште едно 100 метри од тој на сликава према патот.
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Post by Skopjeair »

Еве на 15 Јануари не бил таму. Значи е тргнат

Image
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Post by IgorMKD »

V o koj otpad e?
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Post by Skopjeair »

Провери во отпадот кај Момин поток, таму мислам дека носеа отпад
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests