Македонска Авијација собир број 4

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
User avatar
Tito
Падобранец
Падобранец
Posts: 87
Joined: 19 Aug 2006, 21:04
Location: Скопје,Македонија
Contact:

Македонска Авијација собир број 4

Post by Tito »

Ajde da se sobereme vaka pred Velikden, sto vikate?
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Post by Skopjeair »

Секогаш сум за за собир. . .
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Post by Skopjeair »

Јас мислам во четврток околу 7 најубаво ќе биде на старо место . . .
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
POPO
Падобранец
Падобранец
Posts: 129
Joined: 16 Mar 2007, 21:22
Location: MIA
Contact:

Post by POPO »

Skopjeair wrote:Јас мислам во четврток околу 7 најубаво ќе биде на старо место . . .
Јас мислам во петок околу 9 на Мiami Beach. Image
User avatar
Tito
Падобранец
Падобранец
Posts: 87
Joined: 19 Aug 2006, 21:04
Location: Скопје,Македонија
Contact:

Post by Tito »

cekajte vie malce, prvo da se sobereme poveke dusi pa posle ke se dogovorime za mestoto.
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Post by MaKoM »

Да ве е.... ај нека биде после Великден .со јајца да се видеме , може и некоја салата да наравиме , таман и јас ке дојдам за с.Скопје. 8) 8) 8)
...shoveling shits up the hill...
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by avijacijamk »

Дечки ај после велигден на некој аеродром, тоа би било подобро, нели???
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
Tito
Падобранец
Падобранец
Posts: 87
Joined: 19 Aug 2006, 21:04
Location: Скопје,Македонија
Contact:

Post by Tito »

avijacijamk wrote:Дечки ај после велигден на некој аеродром, тоа би било подобро, нели???
Dobra idea!
User avatar
Mad Scientist
On the mike at 120.3
On the mike at 120.3
Posts: 773
Joined: 05 Oct 2006, 18:42
Contact:

Post by Mad Scientist »

Two thumbs up!!!
[color=blue]No good deed remains unpunished.[/color]

Нормален текст - Пишува љубител на авијација
[b][i][color=red]Здебелен црвен и искосен текст - Пишува модератор[/b][/i][/color]
User avatar
Tito
Падобранец
Падобранец
Posts: 87
Joined: 19 Aug 2006, 21:04
Location: Скопје,Македонија
Contact:

Post by Tito »

Во петок, на старото место во 8 часот, ви одговара?
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Post by Skopjeair »

ОК доаѓам . . .
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by avijacijamk »

Дечки полека бе малце, нема да можеме да стигнеме во петок, т.е. јас неможам, ај ако може за следниот викенд да се видиме...
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
Tito
Падобранец
Падобранец
Posts: 87
Joined: 19 Aug 2006, 21:04
Location: Скопје,Македонија
Contact:

Post by Tito »

Договорено, тогаш оставаме за следниот викенд!
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Post by Skopjeair »

Ќе се собираме овој викенд?
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
carl-cox
Падобранец
Падобранец
Posts: 107
Joined: 10 Apr 2007, 01:13
Location: Germany
Contact:

Post by carl-cox »

А што се прави на тие собирања..ќе дојдам и јас ако ме примате, ама да не разговараме за авиони или за мак.авиотранспорт :( :( :wink:мала шала
за да леташ не ти треба дозвола само убава мисла
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by avijacijamk »

Ајде, овој викенд може да се собереме во 20,00 часот во Сабота во Еспресо карши градежен.
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Post by MaKoM »

avijacijamk wrote:Ајде, овој викенд може да се собереме во 20,00 часот во Сабота во Еспресо карши градежен.
Може во 20 00 ама во Петок. Тогаш сум во СК.
...shoveling shits up the hill...
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Post by Skopjeair »

Тогаш петок нека биде . . . .
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
POPO
Падобранец
Падобранец
Posts: 129
Joined: 16 Mar 2007, 21:22
Location: MIA
Contact:

Post by POPO »

Mi izgleda nikogas nema da se soberite. :lol:
User avatar
carl-cox
Падобранец
Падобранец
Posts: 107
Joined: 10 Apr 2007, 01:13
Location: Germany
Contact:

Post by carl-cox »

i mene taka mi izgleda

se salam
за да леташ не ти треба дозвола само убава мисла
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot] and 1 guest